Спеціальні потреби

«Endeavour» пристикувався до МКС


«Endeavour» пристикувався до МКС
«Endeavour» пристикувався до МКС

Американський космічний човник «Endeavour» пристикувався до Міжнародної космічної станції. Після відкриття люків астронавти приєдналися до колег на борту МКС. Це – остання місія шатла, під час якої заплановано чотири виходи у відкритий космос, перший з них – у п`ятницю.

Основним завданням місії «Endeavour» є доставка і встановлення на станції альфа-магнітного спектрометра AMS-2, вартістю у два мільярди долари. Астронавти сподіваються, що спектрометр, шукаючи антиматерію та чорну матерію, допоможе більше дізнатися про походження Всесвіту.

Шатл із шістьма астронавтами на борту був запущений з мису Канаверал у Флориді у понеділок. Серед членів екіпажу – п`ять американців та один італієць.

Це - останній політ шатла «Endeavour», який з першого червня виставлятиметься у музеї в Лос-Анджелесі. Його перша місія була здійснена у 1992 році і він є наймолодшим зі всього космічного флоту США, програма використання якого закінчується.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG