Спеціальні потреби

Потужні торнадо у США забрали життя понад 240 людей


Протягом двох днів на півдні Сполучених Штатів прокотилося 160 потужних торнадо. Стихія зачепила 12 штатів і забрала життя понад 240 людей. Повідомлення про нові жертви надходять практично щогодини. У чотирьох штатах влада оголосила надзвичайний стан.

Словник визначає торнадо як потужний стовп повітряної маси, який обертається навколо своєї осі зі швидкістю від 100 до майже 500 кілометрів за годину. Мало що на поверхні землі може втримати такий натиск стихії.

«Це те, про що ви молитесь, аби ніколи, ніколи не бачити», – так прокоментував наближення велетенського торнадо до міста Таскалуса у штаті Алабама диктор місцевого телебачення. У той час мешканці цього міста не здогадувалися, які наслідки для них принесе смерч. У результаті – 15 загиблих, понад 100 поранених, сотні зруйнованих будинків. Рятувальники усю ніч діставали людей з-під руїн.

Найбільше від торнадо постраждав штат Алабама. За попередніми даними тут загинуло понад 125 людей. Мер містечка Смітвіл за хвилину втратив будинок і все своє майно. Йому та його родині чудом вдалося вижити:

«Ми схопили грубе покривало, документи, гроші і сховалися у ванній кімнаті. Коли стих вітер – нашого дому вже не було».

Для допомоги місцевій владі президент США розпорядився надіслати у райони, які найбільше постраждали від стихії, підрозділи національної гвардії. Востаннє подібна кількість торнадо за такий короткий час була зафіксована у США у 1974-му році. Тоді загинуло понад 300 людей.

Але підсумки цього природного лиха підбивати рано, кажуть фахівці. У четвер небезпечний фронт зсунувся на схід країни. І хоч метеорологи запевняють, що загроза торнадо знизилась, влада попередила мешканців Вашингтона, Нью-Йорка і інших міст, щоби ті були готові у разі сигналу тривоги негайно ховатися в укриття.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG