Спеціальні потреби

Сенат США схвалив небувалі $2 трильйони допомоги економіці ураженій коронавірусом


Лідер Республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл
Лідер Республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл

Сенат США пізно у середу схвалив небувалий за обсягом пакет допомоги американській економіці, яка все більше охолоджується в результаті карантинних заходів запроваджених для стримування коронавірусу.

Законопроект ще має бути проголосований у Палаті представників США, де переважають депутати від Демократичної партії, а потім його має підписати президент США Дональд Трамп.

...Реалії підштовхнули нашу країну до ситуації схожої на воєнну.
Мітч Макконнелл

Чільні представники Палати представників сказали, що очікують голосування у п’ятницю.

Набір заходів у пакеті на суму 2 трильйони доларів матиме безпосередній вплив на американців, і це за словами лідера демократів у Сенаті Чака Шумера "може у наступні кілька місяців визначити, чи буде у когось на столі їжа, чи хтось буде голодний, чи виживе у цей період безробіття, чи зазнає фінансового краху".

"Нові дивні реалії підштовхнули нашу країну до ситуації схожої на воєнну", - сказав у середу лідер республіканської більшості у Сенаті Мітч Макконнелл.

Макконнелл заявив, що законодавці звернули увагу на чотири головні напрямки: надання американцям безпосередньої допомоги, стабілізація найбільш уражених ключових галузей економіки, стабілізація дрібних підприємств, які були змушені припинити роботу і збільшення допомоги системі охорони здоров’я.

Професор економіки Американського університету Ґебріел Меті вказує, що вартість кроків узгоджених у Конгресі становитиме близько 8% валового внутрішнього продукту США.

"$2 трильйони - це більше, ніж увесь річний федеральний бюджет, - каже професор політичної історії Метт Деллек, - Тому очевидно, що це історичний крок, і виглядає, що цей пакет вдвічі перевищує пакет допомогових заходів, які підписав президент Обама 2009 року".

Але Даллек також зауважує, що "той факт, що сума безпрецедентна, не означає, що цього достатньо в умовах надзвичаної екномічної ситуації".

Дивіться також: Як маленькі бізнеси можуть процвітати у час коронавірусу

Як маленькі бізнеси можуть процвітати у час коронавірусу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

XS
SM
MD
LG