Спеціальні потреби

В Афганістані загинуло 30 військових американського елітного спецзагону «СІЛС»


В Афганістані загинуло 30 військових американського елітного спецзагону «СІЛС»
В Афганістані загинуло 30 військових американського елітного спецзагону «СІЛС»

Американці шоковані трагедією, що відбулась за тисячі кілометрів від Сполучених Штатів. Разом з афганськими командос, що перебували на борту вертольоту Шостої команди підрозділу «СІЛС», загинуло 38 людей. За десять років війни в Афганістані, ще ніколи іноземні війська не зазнавали такої втрати людей в одному інциденті.

Вертоліт «Шінук», який називають «робочим конем» збройних США, прямував до провінції Вардак. Пасажири гелікоптера поспішали на допомогу американським військовим, які вели бій на місцевості. Вертоліт був збитий швидше за все гранатометом. Відповідальність за його знищення взяло на себе угруповання Талібан.

Більшість із загиблих члени так званої Шостої команди – елітного спецпідрозділу військово-морських сил США. Саме бійцям цього загону у травні було доручено виконувати місію зі знищення Осами Бін Ладена. Щоправда, за попередніми даними, на борту вертольота не було нікого, хто брав участь в операції ліквідації лідера терористів.

«Втрата такої кількості людей це жахлива трагедію. Але це також велика стратегічна втрата для країни. Адже для підготовки одного воїна спецзагону необхідне ціле покоління», – говорить підполковник у відставці Стефан Ґенярд.

Кандидати до загону «СІЛС», чоловіки віком від 26 до 33 років, проходять виснажливу підготовку, покликану відсіяти слабких та відібрати найкращих. Поміж іншого їх вчать плавати під водою із зав’язаними руками та ногами. Тренують у крижаній воді. Перевіряють сльозоточивим газом.

«Під час підготовки вас піднімають посеред ночі і наказують бігти з двадцяти кілограмовим наплічником по піщаному пляжу. Вас примушують проплисти в океанській воді понад три кілометри. Вчать висаджуватися з надувних човнів на скелястому березі вночі. Все це покликано випробувати вас психологічно, фізично та емоційно», – розповідає лейтенант резерву «СІЛС» Ерік Ґрейтенс.

Два роки підготовки витримує лише чверть курсантів. Але навіть після зарахування до підрозділу СІЛС, лише після років досвіду у спецопераціях, ці чоловіки отримують шанс потрапити до елітного загону - «Шостої команди».

«Щоб потрапити у «Шосту команду» ти повинен позбутися будь яких слабинок. Інакше ти залишишся просто добротним членом загону СІЛС, однак не придатним для виконання завдань такого рівня», – говорить колишній командир Шостої команди Ричард Марсінко.

Потрапити до цієї відбірної групи можна лише на запрошення рекрутів. Після додаткової підготовки члени команди вміють стрибати з парашутом з висоти у понад 17 кілометрів. Навчені годинами непохитно сидіти у засідці. Повинні вміти провести дві хвилини під водою не випустивши жодної бульки. Їх готують вижити та виконати завдання у будь-якій ситуації.

Лише 300 бійців належать до шостої команди, якій довіряють найскладніші місії. Тож втрата 22 воїнів, в одну мить зменшила загін на сім відсотків. Надзвичайна втрата для збройних сил США, яка шокувала усю країну.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG