Спеціальні потреби

США готують фінансові санкції проти України - помічники конгресменів


Адміністрація президента Барака Обами готує фінансові санкції, які можуть бути введені проти українських чиновників і лідерів руху протесту, у разі ескалації насильства в політичній кризі, що охопила Україну.

Про це пише агентство Reuters з посиланням на помічників американських конгресменів, які сказали, що вони обговорювали підготовку санкцій з представниками адміністрації.

Джерела повідомили, що остаточні деталі пакету поки що не опрацьовані, але вони можуть бути оперативно введені в дію щодо урядовців чи лідерів протестного руху у разі широкого поширення актів насильства.

У середу комітет Палати представників з міжнародних справ ухвалив резолюцію, що закликає обидві сторони утриматися від насильства і працювати над пошуком шляхів мирного врегулювання ситуації.

«Ситуація в Україні залишається дуже нестабільною, і ще багато чого потрібно зробити. Ми не повинні залишатися байдужими», - заявив автор резолюції конгресмен Еліот Енґель.

У той же час, американські законодавці і представники адміністрації Обами заявили, що вони задоволені останнім розвитком подій в Україні, в тому числі скасуванням Верховною Радою «антипротестних» законів.

«Ми натхнені тим, що парламент України скасував найбільш кричущі з найбільш антидемократичних законів. Сьогодні ми закликаємо президента Януковича підписати закони про скасування цих актів», - заявила на брифінгу представниця Державного департаменту Джен Сакі.

Вона зазначила, що США закликали владу і опозицію України забезпечити те, аби новий Кабмін сприяв політичній єдності і оздоровленню економіки за підтримки МВФ, а також відповідав очікуванням українського народу щодо європейської інтеграції.

За словами пані Сакі, Держдепартамент готовий розглянути питання про введення санкцій, але такого рішення поки що не було.

В інших країнах Заходу також посилюються занепокоєння у зв'язку з ситуацією в Україні. Канцлер Німеччини Анґела Меркель у середу провела телефонні розмови з президентом Росії Володимиром Путіним і президентом України Януковичем, закликавши до налагодження конструктивного діалогу між урядом і опозицією.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG