Спеціальні потреби

США будуть протидіяти спробам Росії порушити санкційний режим


На фото: Радник президента з національної безпеки Джейк Салліван (архівне фото)
На фото: Радник президента з національної безпеки Джейк Салліван (архівне фото)

«Найближчими днями ми зосередимося на ухиленні [Кремля] від санкцій», – сказав радник з національної безпеки Джейк Салліван в інтерв'ю в Економічному клубі Вашингтона.

"Я думаю, що протягом наступного тижня або двох ми назвемо порушників, які намагаються сприяти ухилянню від санкцій як усередині Росії, так і за її межами", - сказав Салліван.

Він наголосив, що будь-які зусилля Росії щодо зриву постачання зброї в Україну можуть призвести до ескалації російського протистояння із Заходом.

«Сполучені Штати не діють на території України, тому якщо Росія завдасть удару по території НАТО, куди прямують бойові засоби, це спричинить застосування П'ятої статті Статуту НАТО і повністю змінить хід гри».

Нагадаємо, що П'ята стаття Статуту НАТО стверджує, що напад на одного члена Північноатлантичного альянсу є нападом на всіх його членів. Вона застосовувалася лише один раз – після терористичних атак на США 11 вересня 2001 року.

За словами Саллівана, удар по російському ракетному крейсеру, про який у четвер заявила Україна, був болючим для Росії.

«Вночі ми були на зв’язку з українцями, які заявили, що вразили корабель протикорабельними ракетами, – сказав радник президента США. – На даний момент у нас немає можливості незалежно перевірити це, але, безумовно, те, як це сталося, є великим ударом для Росії».

Міноборони Росії заявило, що на ракетному крейсері "Москва", флагмані Чорноморського флоту, сталася пожежа після вибуху боєприпасів на борту, і не згадало про атаку на корабель. Агентство Reuters не змогло підтвердити заяви жодної із сторін.

Салліван попередив, що бойові дії в Україні можуть тривати ще кілька місяців або навіть довше.

У статті використано матеріали Російської служби "Голосу Америки", Reuters.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG