Спеціальні потреби

США накладуть нові санкції на Росію, бо Москва не виконує угоду про заборону хімічної зброї


Британські солдати у захисному спорядженні у Солсбері 11 березня 2018р.
Британські солдати у захисному спорядженні у Солсбері 11 березня 2018р.

На Росію очікують нові американські санкції у зв’язку із застосуванням хімічної зброї у спробі вбивства в березні у Великій Британії колишнього офіцера російської військової розвідки Сергія Скрипаля та його доньки.

Ніхто не мав би бути здивований, що Володимир Путін відмовляється заприсягтися, що більше не використовуватиме нервово-паралітичні речовини збройного класу.
Ед Ройс, голова Комітету у закордонних справах Палати представників

Перший етап американських санкцій був запроваджений у серпні, а тепер згідно з американським законом автоматично оголошується наступний, жорсткіший етап.

США разом з Великою Британією та іншими країнами, включно з Україною, вислали понад 100 російських дипломатів на знак протесту проти Москви.

Читайте також: Росія не видасть навіть розкритих агентів ГРУ - голова СБУ Грицак

Європейський Союз опрацьовує свою систему санкцій для покарання винних у застосуванні хімічної зброї.

На адресу адміністрації Трампа пролунала критика у зв’язку з тим, що наразі не відомо, які саме це будуть санкції, і коли вони почнуть діяти.

“Це неприйнятно, що в адміністрації відсутній план, чи навіть часові рамки, для дій у межах другого етапу обов’язкових санкцій”, - заявив голова Комітету у закордонних справах Палати представників республіканець Ед Ройс.

За словами законодавця: “Ніхто не мав би бути здивований, що Володимир Путін відмовляється заприсягтися, що більше не використовуватиме нервово-паралітичні речовини збройного класу”.

Згідно із законом 1991 року про знищення хімічної та біологічної зброї Росія не мала права використовувати нервово-паралітичну отруту класу “Новічок”, яку виявили в англійському містечку Солсбері після отруєння Скрипалів.

Москва також повинна була дозволи інспекції своїх об’єктів відповідними міжнародними агенціями, передбаченими ООН.

“Сьогодні Департамент поінформував Конгрес, що ми не можемо підтвердити, що Російська Федерація виконала умови”, - сказано у заяві речниці Державного департаменту США Гедер Науерт.

Росія неодноразово заперечила причетність до нападу в Солсбері.

Але розслідування у Великій Британії заявило виявило і назвало двох підозрюваних виконавців замаху - службовців Головного розвідувального управління Міністерства оборони Росії.

Читайте також: Отрута “Новічок”, від якої загинула британка, була упакована під вигляд парфумів

Аналізи Міжнародної організації заборони хімічної зброї підтвердили, що отрута в Солсбері належить до класу нервово-паралітичної зброї “Новічок”, яку розробляв Радянський Союз, а згодом Росія.

Дивіться також: Єпископ Борис Ґудзяк: церква має бути незалежною і готовою кидати виклик політикам

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG