Спеціальні потреби

Пакистанські законодавці вимагають вибачення з боку США за інцидент на кордоні


Парламент Пакистану в Ісламабаді
Парламент Пакистану в Ісламабаді

У Пакистані парламентський комітет вимагає безумовного вибачення з боку Сполучених Штатів за торішній повітряний помилковий удар сил НАТО, в результаті якого загинули 24 пакистанські військовослужбовці. Інцидент стався неподалік кордону з Афганістаном.

Рекомендації комітету прочитав його голова Міан Реза Раббані у вівторок на спільній сесії пакистанського парламенту.

Комітет назвав інцидент, що стався в листопаді минулого року, неспровокованим, який був «очевидним порушенням суверенітету Пакистану».

Вашингтон висловив жаль з приводу жертв і взяв на себе часткову відповідальність за повітряний удар, але поки що відмовився вибачитись, кажучи, що сили НАТО діяли в самообороні.

Раббані також сказав, що він закликає Вашингтон переглянути свою діяльність і припинити всі атаки в Пакистані з використанням безпілотних літаків. Комітет охарактеризував дуже непопулярні удари з безпілотних літавків як такі, що викликають антиамериканські настрої і радикалізацію суспільства.

Згідно з передбаченнями, пакистанські законодавці кінець кінцем схвалять рекомендації комітету. Проте спостерігачі кажуть, що цей процес є ключем до повного відновлення американсько-пакистанських дипломатичних відносин, але підкреслюють, що пакистанський уряд і впливові збройні сили – а не парламент – має вирішальний голос у цій справі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG