Спеціальні потреби

Влада Пакистану заарештувала інформаторів, які допомогли американцями вистежити бін Ладена


Влада Пакистану заарештувала інформаторів, які допомогли американцями вистежити бін Ладена
Влада Пакистану заарештувала інформаторів, які допомогли американцями вистежити бін Ладена

Відносини між Сполученими Штатами та Пакистаном завжди були досить напруженими. Але країни співпрацювали. США надавали Пакистану мільярди доларів допомоги, а той в свою чергу сприяв у боротьбі з тероризмом. Втім після того, як США провели на території Пакистану таємну операцію зі знищення бін Ладена стосунки між країнами зіпсувалися остаточно. Напередодні влада Пакистану заарештувала інформаторів, які допомогли американцями вистежити бін Ладена. Цей факт викликав хвилю обурення в Вашингтоні.

За даними ЦРУ, вистежити, де ховається бін Ліден, їм допомагали близько десяти пакистанців. Але замість нагород пакистанська розвідка видала їм ордери на арешт. Серед затриманих – чоловік, у будинку якого переховувались оперативники ЦРУ, людина, яка записувала номери машин, що в’їжджали на територію будинку бін Ладена, чоловік, який слідкував, куди ходять кур’єри терориста номер 1.
Арешт цих людей змусив американських законодавців засумніватися у тому, що Пакистан насправді є на стороні США у боротьбі з тероризмом.

«Скільки ще ми будемо підтримувати уряд, який нам бреше? Коли ми скажемо «досить?» – висловив своє обурення сенатор Патрік Легі.

Міністр оборони США Роберт Ґейтс не приховував, що у зовнішній політиці справжні союзники зустрічаються не часто:

«Судячи з 27-ми років, які я провів в ЦРУ, і чотирьох з половиною років на посаді міністра оборони, я скажу, що більшість урядів нас обманюють».

У Білому Домі також розчаровані таким кроком пакистанської влади, але сподіваються, що відносини можна виправити.

«Я можу сказати, що наші відносини з Пакистаном – дуже важливі. При цьому вони дуже складні», – каже прес-секретар Білого Дому Джей Керні.


За останні роки Сполучені Штати виділили Пакистану майже 20 мільярдів доларів допомоги. В замін Ісламабад погоджувався співпрацювати з американцями у боротьбі з тероризмом і сприяв у проведенні військових операцій в Афганістані.

Втім після того, як з’ясувалося, що Бін Ладен 5 років жив у Пакистані, чимало американців засумнівалися у щирості союзницьких намірів цієї країни.

За минулий місяць Пакистан вислав з країни понад 130 американських військових, жорстко обмежив там роботу розвідки США, виступив категорично проти застосування дронів у атаках на позиції бойовиків, а зараз ще і почав переслідувати своїх громадян, які допомагають американцям.

Поки невідомо, чи збирається Білий Дім переглядати свою стратегію співпраці з Пакистаном.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG