Спеціальні потреби

США закликають членів НАТО збільшити оборонні витрати


Міністр оборони США Роберт Ґейтс виступає в Брюсселі
Міністр оборони США Роберт Ґейтс виступає в Брюсселі

Міністр оборони США Роберт Ґейтс заявив, що члени НАТО мусять збільшити свій вклад до оборонного бюджету союзу, якщо не хочуть опинитися перед лицем «невиразного і похмурого» майбутнього, яке не включатиме Сполучених Штатів. Він зробив таку заяву під час свого візиту в Брюссель.

Ґейтс виступив з важливою промовою перед відставкою, яка запланована на кінець цього місяця. Він підкреслив, що американські законодавці втрачають терпець, оскільки їм доводиться оплачувати три четвертих витрат союзу.

Гейтс також відмітив, що всі 28 країн-членів НАТО підтримали проведення операції проти лівійського лідера Муаммара Каддафі, але фактично в ній приймають участь менше половини країн альянсу.

Він також розповів, що в деяких учасників операції боєприпаси почали закінчуватися вже після перших 11-ти тижнів. Сполучені Штати були змушені надолужити нестачі.

Ґейтс вказав на небажання та неспроможність членів НАТО внести всій вклад в операцію в Афганістані, що негативно відображається на її перебігу. За його словами, міжнародна коаліція «відчайдушно намагається» підтримати розгорнутий в Афганістані контингент, що складається з 45 тисяч військовослужбовців. Він додав, що місія в Афганістані мусить бути завершена спільно, незалежно від внутрішньої фінансової ситуації кожної країни союзу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG