Спеціальні потреби

Напруженна ситуація у Південно-Китайському морі непокоїть США


В'єтнамський прикордонник поруч з американським військовим кораблем.
В'єтнамський прикордонник поруч з американським військовим кораблем.

Голова об’єднаного комітету начальників штабів США, адмірал Маллен заявив у п’ятницю, що його візит до Пекіна цього тижня був продуктивним. Водночас він підкреслив, що США зберігає занепокоєння з приводу нарощування оборонних потужностей Китаю.

Китай претендує на право контролювати більшість водного простору Південно-Китайського моря. Інші країни регіону – Малайзія, Бруней, Філіппіни, Тайвань та В’єтнам також претендують на його частину. Вважається, що даний регіон містить значні поклади нафти та газу.

Протягом останніх місяців, Філіппіни та В’єтнам скаржились на порушення китайськими кораблями кордонів їх територіальних вод. Заявлялось, що серед порушників були і військові кораблі Китаю.

Під час візиту до Китаю Маллен відвідав військові об’єкти, зміг оглянути базу атомних підводних човнів та атомні ракети. У травні командувач збройних сил Китаю Чень Бінгде відвідав США та побував на американських військових базах.

Візит Маллена до Японії включає відвідини регіонів, що постраждали він землетрусу в березні. Тисячі американських військових брали участь у рятувальних та відновлювальних місіях після катастрофи, внаслідок якої майже 20 тисяч людей загинули, або пропали безвісти. Японська влада подякувала Маллену за надану Америкою допомогу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG