Спеціальні потреби

Американське суспільство визначається зі ставленням до виведення військ з Іраку


Після майже 9 років бойових дій, американські війська залишають Ірак. До кінця 2011 року останні тридцять дев’ять тисяч членів бойових підрозділів повернуться на Батьківщину.

За цей час понад мільйон американців відслужили в Іраку, майже чотири з половиною тисячі з яких загинули. Перебування в Іраку коштувало американським платникам подадків за різними підрахунками від 700 до 800 мільярдів доларів. У своєму щотижневому зверенні до нації президент Барак Обама наголосив, що настав час для іракського народу повнюстю перебрати відповідальність за свою країну.

«Завдяки відданості наших чоловіків та жінок у військовій формі, народ Іраку тепер має можливість власноруч створити своє майбутнє», підкреслив американський президент.

Лідери Іраку хотіли аби США залишили до п’яти тисяч військових у ролі інструкторів. Однак, відмовились надати їм статусу недоторканності від судових переслідувань. Тож адміністрація Обами наказала повне виведення збройних сил. Однак, у Вашингтоні наполягають, що Сполучені Штати залишаються союзником Іраку. Про що поміж інших наголосила державний секретар Гіларі Клінтон.

Хоча наші солдати повертаються додому, підрекслила пані Клінтон, США прагнуть, щоб Ірак був безпечною, стабільною і демократичною країною.

Оголошуючи рішення про остаточне виведення військ, Барак Обама нагадав, що таким чином виконав свою передвиборчу обіцянку. Очевидно, це викликало критику його полтітичних опонентів. Багато з них наполягає, що Ірак ще не встані самостійно захистити себе, а рішення Обами називають нічим іншим, як популістським крокм на фоні постійно падоючої популярності президента.

Так, претендент на право представляти республіканську партію на виборах президента США наступного року, губернатор штату Техас Рік Перрі розкритикував спосіб у який Обама оголосив про своє рішення.

«Він повинен був узгодити графік виведення військ з бойвими командирами, а не розповідати поганим хлопцям коли і як це станеться», закинув президентові його вирогідний опонент у боротьбі за крісло у Білому Домі.

Однак, більшість американців і впершу чергу родичів тих, хто досі служить в Іраку, вітають вивевдення військ. Щоправда, для рідних і близьких майже чотирьох з половиною загиблих, рішення Обами має гіркуватий присмак. Поміж таких Керен Мередіт, син якої загинув в Іраку.

«Добре бачити повернення додому солдатів, але для мене і багатьох з нас, це ніколи не відбудеться. Люди повинні про це пам’ятати».

Віськові командири кажуть, що виведення військ з Іраку наприкінці 2011 стало можливим завдяки збільшенню кількості американських військових в цій країні у 2007 році. Рішення - проти якого виступав, тоді сенатор Барак Обама

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG