Спеціальні потреби

Попри створення нових робочих місць, безробіття у США становить 9%


У квітні американський ринок праці третій місяць поспіль зріс на понад 200 тисяч нових робочих місць, переважно у приватному секторі. Втім, Міністерство праці попереджає, що будівельний сектор ще повністю не відродився, а місцеві уряди продовжують звільняти працівників.

«Кількість робочих місць за останні три місяці зросла. Це добре, втім ми досі не побачили певних речей, які є ознакою справжнього посилення економіки», – говорить Кіт Голл, комісар з питань статистики ринку праці міністерства праці США.

Кількість нових робочих місць перевищила сподівання аналітиків, втім, і рівень безробіття у квітні також трошки збільшився. Економічний аналітик Бес Енн Бовіно говорить, що це не обов’язково негативна ознака:

«У нас є відчуття, що економіка почала одужувати. Хоча зростання безробіття виявилося певною несподіванкою. Можливо, люди просто відчули посилення ринку праці і не беруться за першу можливу роботу».

Деякі законодавці кажуть, що нових робочих місць недостатньо, щоб компенсувати вісім мільйонів позицій втрачених протягом рецесії. Адже, кількість заявок на отримання допомоги з безробіття підстрибнула до найвищого за останні вісім місяців рівня. Зокрема про це говорить конгресмен-республіканець Кевін Брейді:

«Ми потребуємо більше робочих місць у приватному секторі. Інакше мільйони американців залишатимуться без роботи, а ще мільйони працюватимуть на роботах, які не відповідають їх кваліфікації, чи житимуть у постійному страху втратити роботу».

Під час відвідин заводу, який виробляє трансмісію для гібридних авто, президент США Барак Обама визнав, що на країну чекає чимало підйомів та падінь перед тим, як економіка повністю вийде з рецесії:

«Той факт, що ми робимо поступ, доводить, наскільки стійка американська економіка, та наскільки сильний американський працівник. Це доводить, що ми можемо витримати удар та не впасти – саме це ми і робимо».

Попри підвищення цін на пальне, зростання кількості робочих місць досить стабільне. Так, з листопада, рівень безробіття впав майже на 1%. За цей період створено майже мільйон нових робочих місць.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG