Спеціальні потреби

Закриття Іраном Ормузької протоки викличе відповідну реакцію США


Духовний лідер Ірану аятола Хаменеї
Духовний лідер Ірану аятола Хаменеї

Газета New York Times цитує неназваних американських чиновників, які кажуть, що Вашингтон попередив духовного лідера Ірану аятолу Хаменеї, що США відреагують, якщо Тегеран перекриє стратегічно важливу для транспортування нафти Ормузьку протоку.

В опублікованому у четвер повідомленні зазначається, що такого змісту «меседж» відправлено не через уряд Швейцарії, як це звичайно роблять США, а іншим шляхом.

Нагадаємо, що нещодавно Тегеран погрозив перекрити Ормузьку протоку у відповідь на готовність ЄС та США ввести додаткові санкції проти Ірану. Державний секретар США Гілларі Клінтон назвала погрози «провокаційними і небезпечними».

Протистояння між США та Іраном також посилилось з приводу загибелі у середу в Тегерані провідного іранського вченого-ядерника. Іран звинувачує США та Ізаїль у вбивстві і вимагає, щоб Рада Безпеки ООН засудила цей акт.

Ізраїль та США категорично заперечують свою причетність до загибелі іранського ядерника.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG