Спеціальні потреби

У Конгресі США нагадали про 80-і роковини українського Голодомору


У серед 29-го жовтня конгресмен-демократ з американського штату Іллінойс Майкл Квіґлі у Палаті представників Конгресу США нагадав про наближення 80-х роковин Голодомору в Україні 1932–1933 років:

«Я піднімаюся сьогодні, аби вшанувати 80-річчя геноциду в Україні. Великий штучний голод був організований за комуністичного правління Йосифа Сталіна для викорінення української культури, освіти і соціальних інститутів, – заявив конгресмен Квіґлі. – За сталінського режиму український народ позбавили землі й зерна, загнали у колгоспи, де зрештою заморили голодом. Колишня житниця Європи стала місцем вимушеного голоду, який у кінцевому рахунку забрав життя понад 6 мільйонів безневинних чоловіків, жінок і дітей.

Але спроба Сталіна знищити дух й історію українського народу не вдалася», заявив у своєму виступу у Конгресі Майкл Квіґлі.

Конгресмен нагадав також про Український національний музей у Чикаго, штат Іллінойс, де 1-го листопада мав відбутися захід пам’яті жертв Голодомору.

Майкл Квіґлі додав, що у музеї також відзначатимуть сильний і сповнений життя народ України, який сьогодні процвітає.

Цього року відзначають 80-і роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні. Пам’ятні заходи відбудуться 23 листопада.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG