Спеціальні потреби

Іранський суд засудив двох американських туристів до восьми років ув’язнення


Державний секретар США Гіларі Клінтон висловила своє глибоке розчарування рішенням іранського суду, який засудив двох американських туристів до восьми років ув’язнення на звинуваченнями у незаконному перетину кордону та шпигунстві. У своїй офіційній заяві держсекретар наголосила, що настав час повернути Шейна Бауера та Джоша Фаттала додому. Родини засуджених оприлюднили власну заяву, в який говориться, що із семисот п’ятдесят одного дня після їх арешту, останні два були найтяжчими. Судовий процес вівся за закритими дверима, а доказова база на підтримку вироку залишається не оприлюдненою.

«Поборники консервативного режиму просто хочуть показати свої м’язи Сполученим Штатам та використовують для цього невинних жертв», – вважає професор Університету Дрорджа Мейсона Шол Бакаш.

Засуджені мають двадцять днів на апеляцію. Їх адвокат каже, що добиватиметься їх звільнення.

«Три роки за нелегальний перетин кордону та п’ять за шпигунство – це безглуздий вирок. Я певний, що мої клієнти невинні і у відведений законом час для апеляції я зроблю все можливе, щоб повернути підсудним їх права», – говорить адвокат Масуд Шафіей.

Фатал та Бауер разом із супутницею Сарою Шурд були затримані у 2009 році після, за їх словами, випадкового заходження на іранську територію під час походу уздовж кордону між Іраком та Іраном. Їх супутниця через поганий стан здоров’я була звільнена у вересні минулого року під заставу у п’ятсот тисяч доларів та повернулась у США.

У намаганнях добитися власного звільнення, Фатал та Бауер кілька разів оголошували голодні страйки – втім безрезультатно. Нещодавно голодний страйк оголосили і їх матері.

«Бувають періоди, коли я не можу спати кілька ночей підряд», – каже мати Шейна Бауера Синді Гикі.

«Це тільки зашкодить міжнародному іміджу Ірану. Якщо вони будуть утримувати двох невинних американських туристів», – вважає мати Джоша Лора Фаттал.

Втім, прецедент скасування рішення іранського суду щодо ув’язнення іноземної особи вже існує. Так, американська журналістка Роксана Сабері у 2009 році була засуджена до 9 років ув’язнення, потім її термін було скорочено, а відтак журналістку відпустили.

XS
SM
MD
LG