Спеціальні потреби

США обмежують подорожування з Європи на 30 днів і готуються підтримувати економіку


Дональд Трамп 11 березня ввечері виступив зі зверненням до країни (лише вдруге за час свого президентства), щоб оголосити про заходи уряду в умовах поширення коронавірусу
Дональд Трамп 11 березня ввечері виступив зі зверненням до країни (лише вдруге за час свого президентства), щоб оголосити про заходи уряду в умовах поширення коронавірусу

Після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією, президент Дональд Трамп повідомив про обмеження подорожування між Сполученими Штатами і Європою.

Президент також пообіцяв кроки задля захисту американської економіки від можливого удару внаслідок пандемії.

Трамп у середу ввечері виступив зі зверненням до країни (лише вдруге за час свого президентства) і заявив: “Ми задіюємо усі потужності федерального уряду і приватного сектору, щоб захистити американський народ. Це найбільш активне і всеосяжне у сучасній історії намагання протидіяти цьому чужому вірусу”.

Жодна інша країна не готова і не стійка до цього так, як готові Сполучені Штати.
Трамп

Президент не оголосив надзвичайний стан в країні, хоча така пропозиція була на розгляді.

Трамп сказав, що його дії дозволять відомству, яке опікується малим і середнім бізнесом, виділяти у вражених штатах позики, а також він дає розпорядження, щоб Міністерство фінансів відклало оподаткування для певних фізичних та юридичних осіб.

Згідно з оголошенням президента, починаючи з опівночі у п’ятницю, на 30 днів призупинять в'їзд до США з Європи.

“Ці обмеження будуть змінені відповідно до становища на місцях. Вони не стосуватимуться американців, які пройшли відповідні перевірки”, - сказав Трамп.

Згодом було уточнено, що заборона на подорожування до США стосується 26-ти країн, що входять до Шенгенської зони у Європі.

“Ми можемо скоротити загрозу інфікування, що значно затримає поширення вірусу. Вірус проти нас не встоїть. Жодна інша країна не готова і не стійка до цього так, як готові Сполучені Штати”, - стверджував Дональд Трамп.

Чільні представники Демократичної партії у відповідь заявили про стурбованість тим, що “президент не сказав, як його адміністрація буде вирішувати проблему нестачі засобів для аналізів, щоб виявляти коронавірус у Сполучених Штатах”.

“Завтра ми закликаємо республіканців у Палаті і в Сенаті допомогти негайно затвердити постанову щодо “першочерговості сімей у діях проти коронавірусу”, - сказано у заяві з підписами голови Палати представників Ненсі Пелосі і лідера демократів у Сенаті Чака Шумера.

Той проект передбачає безкоштовні аналізи на виявлення коронавірусу, оплату лікарняних відпусток для працівників, харчову допомогу, та підтримку шатам, обтяженим пільговими медичними витратами, а також зміцнення страхування по безробіттю тощо.

Білий дім працює з лідерами законодавців - республіканців на Капітолійському пагорбі, щоб розробити набір заходів на підтримку економіки, що може коштувати сотні мільярдів доларів.

Демократи також працюють на своїми пропозиціями.

Дивіться також: Росія тиском на свідків і дезінформацією перешкоджає розгляду справи щодо збиття літака МН-17 - прокуратура Нідерландів

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG