Спеціальні потреби

Як американські студенти реагують на виборчу кампанію?


Перед виборами до Конгресу президент США Барак Обама провів у кількох американських університетах зустрічі зі студентами, намагаючись повернути молоді той ентузіазм, який вони мали перед президентськими виборами два роки тому. Втім, високий рівень безробіття та інші невтішні економічні показники не додають виборцям жодного оптимізму. А це – дуже показовий знак для демократів, які, крім президентського крісла, посідають також більшість в обох палатах Конгресу.

У 2008 році явка виборців, яким до 30 років, була рекордною. Дві третини з них голосували тоді за кандидата від демократів Барака Обаму. Голова Національного республіканського студентського комітету Зак Говел добре пам’ятає ті складні для студентів-республіканців часи:

«Тоді було не дуже добре бути республіканцем. Ти почувався ніби відщепенцем. Чимало молодих консерваторів у 2008 році змушені були приховувати свої уподобання. Але цього року все по-іншому. Вони зараз активно долучилися до передвиборчої роботи і горді з того, що вони республіканці».

Активізація республіканців змушує президента Обаму знову шукати підтримки серед молоді. Виступаючи нещодавно в університеті штату Огайо, Обама зізнався, що боротися за Білий дім було легше, ніж керувати країною:

«І тепер ми не просто відстоюємо зміни, ми не просто вимагаємо змін, ми творимо ці зміни. Інколи все йде не так, як хотілося б. Але ми все ж приносимо ці зміни крок за кроком, день за днем. Повірте, я знаю, що це не легко».

Гетер Сміт є виконавчим директором позапартійної організації «Сколихни голосування», яка закликає молодь зареєструватися для голосування. Вона каже, що молоді люди, з якими вона спілкується, скептично налаштовані з приводу несподіваної уваги президента:

«Їх перша реакція була на зразок: «Де ти був раніше?. Ми думали, ми разом, вийшли тебе підтримати, активно працювали, прийшли на дільниці як ти нас і просив. Тож ми досі чекаємо на те, що ти поведеш країну. А ти що робив?»

Соціологічні дослідження, проведені Дослідницьким центром П’ю показують, що лише 27% молодих демократів занепокоєні результатами виборами в листопаді. Натомість серед молодих республіканців таких – 39%. Їх лідер Зак Говел каже, що для молоді головною проблемою є високий рівень безробіття.

«Вся їх увага зосереджена на економіці. Сьогодні 20% випускників не можуть влаштуватися на роботу, тож вони дуже стурбовані своїм майбутнім. Вони більше не мають тієї впевненості у завтрашньому дні, яку мали попередні випускники».

Не дарма обидві партії активно працюють з молоддю, адже як показав досвід президентських виборів 2008 року, їх голоси можуть стати вирішальними.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG