Спеціальні потреби

Перемога республіканців може змінити зовнішню політику США


Другого листопада американські виборці обиратимуть членів Конгресу. Головним питанням за даними опитувань цього року стане економіка. Експерти кажуть, що зовнішня політики цього разу не матиме великого впливу на настрої виборців. Втім перемога республіканців на виборах може призвести до суттєвих змін у зовнішній політиці США.

Безсумнівно, на цьогорічних виборах у Конгрес головне питання – економіка. Виборці менше турбуються війною в Афганістані, де президент Барак Обама до середини наступного року планує значно скоротити американську військову присутність:

«Темп скорочення наших частин в Афганістані буде залежати від того, як там розвиватиметься ситуація. Ми і далі будемо підтримувати цю країну. Але зрозумійте, ми мусимо рано чи пізно звідти піти, оскільки безкінечна війна не є в інтересах ні США, ні афганського народу».

Афганістан залишається одним із найскладніших питань у зовнішній політиці для адміністрації Обами. Попри те, що кількість загиблих американців в Афганістані за останні місяці зросла, громадяни США все ще підтримують присутність там американської армії.

Говорить Пітер Браун з Квініпекського університету:

«Цікаво, що політику Обами відносно Афганістану підтримують ті групи, які критикують всі інші ініціативи президента – а саме республіканці та консерватори».

Перемога республіканців на виборах у Конгрес в листопаді означатиме підтримку американської присутності в Афганістані принаймні на найближчий термін. Але у Конгресі може виникнути конфлікт, якщо демократи продовжуватимуть наполягати на швидшому виведенні військ.

Саме на це вказує історик Алан Ліхтман з
Американського університету у Вашингтоні:

«Якщо республіканці отримають перевагу на виборах, а лібералів у Конгресі поменшає, Бараку Обамі буде легко продовжувати війну в Афганістані, втім наполягати на швидшому виведенні військ вже буде складно».

Перемога республіканців надасть нових важелів консерваторам, які наполягають на накладенні жорсткіших санкцій на Іран, у тому числі і можливого застосування військової сили. На таку можливість вказує Генрі Нау – експерт консервативної організації Фонд Спадщина:

«Я дуже сумніваюсь, що санкції примусять Іран зупинити свої ядерні програми. Президент звичайно вірить, що це спрацює, а Іран тим часом продовжує свою справу».

Додаткові консервативні голоси у Конгресі можуть примусити президента зайняти жорсткішу позицію по відношенню до Росії, Китаю, Північної Кореї, каже Алан Ліхтман:

«Вони матимуть більш потужний голос, вони зроблять все, щоб політика Обами була більше схожа на політику Джорджа Буша, щоб він був більш категоричним, жорстким та не вагався використовувати військову силу».

Тим часом перемога республіканців на виборах може у першу чергу вплинути на ратифікацію угоди з Росією про скорочення стратегічних озброєнь. Для цього у Сенаті потрібні дві третини голосів. Чи знайдеться така підтримка – залишається невідомим.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG