Спеціальні потреби

Республіканці здобули переконливу перемогу на проміжних виборах у США


Республіканці радіють черговій зміні політичного ландшафту країни. Вже за кілька годин після закриття дільниць засоби масової інформації повідомили про перемогу республіканців у Палаті представників.

На вчорашніх виборах, кандидати від Республіканської партії завоювали додатково щонайменше 60 місць. Для здобуття контролю у Палаті представників їм було потрібно всього 39. Республіканці також збільшили кількість своїх місць у Сенаті, проте демократам вдалося втримати незначну більшість у цій верхній палаті Конгресу.

Конгресмен з Огайо республіканець Джон Бейнер напевно стане новим спікером Палати представників. Він висловив сподівання, що президент Обама та його команда поважатимуть волю виборців:

«Ми використаємо інший підхід вирішення проблем, те що раніше у Вашингтоні не робила жодна з партій. Ми знизимо бюджетні витрати та зменшимо уряд».

Погано організований, втім дуже голосний Рух чаювання, який закликає до зниження податків та зменшення ролі уряду, допомагає республіканцям перемагати. Завдяки йому у Флориді переміг Марко Рубіо, в Кентуккі – Ренд Пол.

Втім республіканцям таки не вдалося отримати десять сенатських крісел, щоб знову перебрати контроль над Сенатом, який залишається у руках демократів. Сенатор з Невади, лідер більшості Гаррі Рід переміг з мінімальним відривом. Зважаючи на це, кілька демократів-переможців, серед яких і Джо Манчин, закликають до компромісу:

«Я хочу, щоб ви знали. Я розпочинаю свій термін з наміром працювати з кожним, хто у першу чергу думає про нашу країну».

Республіканець Бейнер наголошує, що його партія насамперед відстоюватиме власні принципи. Аналітики попереджають про небезпеку такої зухвалої позиції. Рейд Вілсон з «National Journal» зазначає:

«Якщо республіканці прийдуть у Палату представників і скажуть: «Ми тепер тут хазяї, тому що американці погодились з нашою політикою», це буде повне нерозуміння ситуації».

Політичні аналітики вважають, що навряд чи розділений уряд, навіть беручи до уваги ентузіазм республіканців, зможе досягти якогось успіху у впровадженні реформ, насамперед економічних. Тим часом боротьба між таборами вже почалась – Обама робить заяви по телебаченню. Того ж самого очікують і від новообраних республіканців ще перед тим, як вони займуть свої робочі крісла.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG