Спеціальні потреби

У США завершується інтенсивна боротьба за підтримку електорату


У США завершується інтенсивна боротьба за підтримку електорату
У США завершується інтенсивна боротьба за підтримку електорату

Республіканці і демократи у Сполучених Штатах прикладають усіх зусиль для здобуття якнайширшої підтримки електорату напередодні завтрашніх виборів. На думку експретів, республіканці - які тепер мають меншість в обох палатах - можуть здобути в результаті виборів контроль принаймні в одній із палат Конгресу США.

Опитування вказують на те, що республіканці ведуть перед і мають значно більшу підтримку, ніж будь-яка інша партія впродовж останніх десятиліть перед проміжними виборами до Конгресу. Результати найновішого опитування, спільно проведеного газетою «The USA Today» і компанією Gallup, вказують, що 55% з 1 500 респондентів готові підтримати республіканців на виборах 2 листопада, а це найбільша кількість від 1974 року.

Аналітики передбачають, що представники Республіканської партії можуть здобути контроль у Палаті представників, але що їм мабуть не вдасться отримати більшість у Сенаті. Демократична партія в даний час контролює обидві палати Конгресу США.

Основним джерелом занепокоєння демократів цього року являється підупала американська економіка. Республіканські лідери кажуть, що тепер політична енергія і підтримка електорату є по їхньому боці, тоді як у 2006 і 2008 роках перевага була по стороні демократів. Якщо республіканцям вдасться здобути більше місць у Конгресі США, то це витворить додаткові труднощі для президента Барака Обами при схваленні запрпонованих ним законодавчих ініціатив.

Під час кампанії у штаті Огайо президент Обама сказав, що теперішні економічні труднощі і високий рівень безробіття у США спричинені помилками, які допустила попередня адміністрація, очолювана республіканцями. Натомість республіканці звинувачують у всіх негараздах самого Обаму і його колег-демократів.

Під час виборів 2 листопада буде вирішуватись доля 435 місць у Палаті представників і 37 із 100 місць у Сенаті. Крім цього, у багатьох штатах країни також обиратимуть губернаторів та посадовців місцевого уряду.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG