Спеціальні потреби

Економісти прогнозують погіршення економічної ситуації у США


На американців чекають вищі відсотки на позики та уповільнення економічного зростання, вважають економісти. І це тоді, коли безробіття в США - на тримається на рівні дев’яти відсотків.

Зростання відсотків на позичання посилить боргові проблеми уряду. А бізнесу стане важче купувати нове обладнання та наймати нових працівників. Утім, ці наслідки стануть очевидні не відразу. Повільне економічне зростання тримає відсотки на кредити низькими.

«Якщо, наприклад, відсоток на кредити дорівнює одному, то зростання до однієї цілої та однієї десятої ви і не помітите», – каже аналітик Інституту Світової економіки імені Пітерсона Вільям Клайн.

Агентство «Standard & Poor’s» попередило, що рейтинг кредитоспроможності уряду може впасти навіть нижче, якщо політичний клімат у Вашингтоні не покращиться. А цього важко чекати напередодні президентських виборів.

«Буде постійна політична суперечка, я переконаний. З наближенням президентської кампанії конфронтація між партіями тільки зростатиме», – говорить політичний аналітик Ісаак Коен.

І нещодавнє досягнення компромісу щодо зменшення дефіциту бюджету під загрозою дефолту не сильно допомогло у вирішенні самої проблеми. Дефіцит бюджету продовжуватиме зростати через високу вартість медичного обслуговування, пенсії та соціальні програми для бідних.

«Найбільша проблема, яку ми маємо, - зростання соціального та пенсійного забезпечення. Це пов’язано зі старінням нації та збільшенням вартості медичного обслуговування, яке зростає більшими темпами ніж економіка», – говорить представник організації «Коаліція Конкорд».

Чи зможе знайти вирішення цієї проблеми надкомітет з представників обох партій – не відомо. Але саме на нього зараз покладається надія у винайденні шляхів зменшення дефіциту бюджету на півтори трильйони доларів та закладення основ оздоровлення американської економіки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG