Спеціальні потреби

Суспільно корисний бізнес – новий сектор економіки США


Використання зелених технологій стає дедалі популярнішим у малому та середньому бізнесі у США
Використання зелених технологій стає дедалі популярнішим у малому та середньому бізнесі у США

Економісти традиційно ділять американську економіку на три сектори: уряд, приватний бізнес та неприбуткові благодійні організації. Протягом останніх років заговорили про додання нового сектору, який об’єднує два останні – суспільно корисного бізнесу. Це компанії, діяльність яких спрямована на отримання прибутку, але при цьому вони прагнуть приносити користь суспільству чи громаді, в якій працюють. Існування цього сектору навіть визнали американські університети, де з’явились спеціальні предмети вивчення основ суспільно корисного бізнесу.

Ця компанія з пакування у місті Лібанон, штат Теннессі, нещодавно найняла консультанта з охорони навколишнього середовища. Вільям Педдок вже показав, як можна переробляти більше відходів та переконав компанію встановити на даху фабрики сонячні батареї:

«Ми хочемо захистити довкілля, допомогти суспільству. Але тут є і економічна вигода. Ми робимо те, що нам подобається, а також економимо гроші».

Педдок допомагає компаніям економити гроші завдяки зеленим технологіям вже понад 10 років. А нещодавно він здобув диплом з менеджменту в Університеті Ліпскомб, де великий акцент робиться на суспільно корисному бізнесі. Педдок каже, те, чому він там навчився, допомагає йому більш ефективно спілкуватися з клієнтами:

«Найбільша перевага цих програм – це навчитися говорити про охорону навколишнього середовища. Як переконати бізнесмена, що зменшення викидів в атмосферу допоможе йому отримати більше прибутків?»

Подібні курси викладають і в Університеті Белмонт у Нешвілі. Професор Бернард Тернер каже, що до останнього моменту американські університети не поспішали пропонувати курси, що поєднували охорону природи з бізнесом, але тепер змушені наздоганяти:

«Студенти сьогодні говорять: Я хочу бути підприємцем, але також зробити щось для суспільства, допомогти в суспільній проблемі, яка мене турбує. Всі ці програми були розроблені саме тому, що цього вимагали студенти».

Ендрю Бішоп – один із студентів. Ще у середній школі він заснував свою першу благодійну організацію. Зараз він допомагає заснувати іншу організацію, яка поєднує професорів із можливостями волонтерської роботи.

«Я думаю, що все більше людей хочуть сказати, виходячи на пенсію, що моя робота призвела до позитивних змін, комусь допомогла», – каже Ендрю Бішоп.

Саме це бажання все більшої кількості людей брати участь у позитивних змінах у суспільстві і пояснює успіх подібних освітніх програм.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG