Спеціальні потреби

Американські законодавці не досягли угоди щодо федерального бюджету


Президент Обама підсумовує стан переговорів про федеральний бюджет

Американські законодавці вивчають два плани, демократичний і республіканський, щодо підвищення ліміту на зовнішні запозичення. Залишився ще тиждень для того, щоб прийняти рішення в цій справі для уникнення першого в історії США дефолту.

У понеділок ввечері президент Обама виступив з телевізійною промовою, у якій сказав, що Конгрес ризикує викликати «глибоку економічну кризу», якщо до другого серпня законодавці не зможуть знайти компроміс про підвищення ліміту на запозичення.

За кілька годин до промови президента, контрольований демократами Сенат, а також Палата представників, більшість у якій мають республіканці, оприлюднили свої суперницькі плани, які передбачають скорочення урядових витрат і підняття ліміту на запозичення.

У своїй промові президент Обама підтримав план, що його запропонував лідер демократичної більшості Сенату Геррі Рід. План передбачає скорочення витрат на 2.7 трильйона доларів і підвищення ліміту на запозичення до часу наступних загальних виборів, які відбудуться в листопаді 2012 року.

У телевізійній відповіді лідер республіканської більшості в Палаті представників Джон Бейнер відхилив сенатську пропозицію, кажучи, що в ній є «обманливі рахунки» і «вашингтонські хитрощі». Бейнер запропонував скорочення витрат на 1.2 трильйона доларів і негайне підвищення ліміту на запозичення на один трильйон доларів та можливе збільшення ліміту наступного року, якщо воно буде пов’язане з додатковим скороченням витрат і проведенням податкової реформи.

XS
SM
MD
LG