Спеціальні потреби

Обама та республіканці досі сперечаються про збільшення ліміту держборгу


Обама та республіканці досі сперечаються про збільшення ліміту держборгу
Обама та республіканці досі сперечаються про збільшення ліміту держборгу

Під час телевізійної прес-конференції Обама заявив, що готовий розглянути зменшення фінансування соціальних програм, включно з пенсіями, медичною допомогою для літніх людей та допомогою ветеранам. Натомість президент хоче, щоб республіканці проголосували за збільшення податків дня найбагатших американців та великих корпорацій.

Схоже, що обидві сторони далекі від порозуміння, водночас 2-го серпня спливає термін до якого Конгрес має підвищити борговий ліміт США, який нині становить 14, 3 трильйони доларів.

У разі, якщо Обама та республіканці не зможуть досягнути угоди, США доведеться відмовитись від забов’язань по частині облігацій. Це, в свою чергу, зумовить пониження кредитного рейтингу США. Обама вже заявив, що це призведе до збільшення процентних ставок на кредити для всієї країни та зашкодить економічному зростанню.

Раніше прес-конференцію провів спікер Палати представників, республіканець Джон Бейнер. Він заявив, що наступного тижня Конгрес не голосуватиме за урізання соціальних програм уряду, яке республіканці називали умовою для підтримки плану Обами щодо збільшення ліміту боргових забов’язань США на 2,4 трильйони доларів.

Республіканці пропонують зменшити витрати та внести зміни до Конституції, що зафіксують вимоги щодо збалансованості бюджету.

Обама вже заявив, що різкі скорочення фінансування соціальних програм неприйнятні. Він також підкреслив, що конгресменам не потрібні зміни Конституції для того, що приймати складні рішення. На думку Обами, прийняття складних рішень є частиною їх роботи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG