Спеціальні потреби

Міністерство Фінансів США готує план дій на випадок бюджетної кризи


Міністерство Фінансів США готує план дій на випадок бюджетної кризи
Міністерство Фінансів США готує план дій на випадок бюджетної кризи

До пізньої ночі у четвер спікер Палати Представників Республіканець Джон Бейнер намагався переконати своїх однопартійців підтримати його план скорочення дефіциту бюджету і підняти ліміт позичання американського уряду.

В той час, як державний борг США невпинно наближається до встановленого раніше верхнього ліміту, у Вашингтоні з’явилися промені оптимізму.

«Ми маємо відповідальний, розумний підхід і нема причин протистояти цьому плану», – заявив Джон Бейнер.

Компромісу знайдено не було. Самому Бейнеру таке протистояння всередині власної партії може коштувати посади спікера.
Втім, навіть якщо республіканцям таки вдасться домовитись між собою у п’ятницю, підтримки демократів їм годі сподіватись.

«Я абсолютна певна, що навіть якщо вони наберуть необхідні 217 голосів, всі вони будуть від республіканців», – каже лідер меншості у Палаті представників Ненсі Пелосі.

Президент пообіцяв накласти вето на проект республіканців, якщо у ньому не буде розділу про підняття податків для найбагатших.

Тим часом, Міністерство фінансів на чолі з Тимом Ґайтнером готує запасний план дій у разі, якщо до вівторка політики не домовляться і уряд опиниться у ситуації, коли не матиме достатнього грошей, аби сплачувати свої рахунки.

«Ми опинимось у ситуації, коли не зможемо надалі позичати гроші», – говорить речник Білого Дому Джей Карні.

Надходження з податків покривають лише 60 відсотків від усіх витрат американського уряду, решту – доводиться позичати. Так, у серпні федеральний бюджет отримає 178 мільярдів доларів доходу, а витрати на цей місць складуть 308 мільярдів.
Тому уряд має прийняти складне рішення – які програми урізати, кому платити, а кому - ні.

Пріоритетним, кажуть у міністерстві фінансів, буде обслуговування вже існуючого зовнішнього боргу, а це принаймні 38 мільярдів доларів на місяць. Сплативши відсотки, американський уряд зможе уникнути дефолту, який у разі настання спричинить крах світових ринків.

Після цього у уряду залишається приблизно 140 мільярдів на покриття таких видатків, як медичне страхування для пенсіонерів та малозабезпечених, зарплати військовим – та навіть для цього йому забракне 130 мільярдів.

«Ми приспускаємо, що по боргових зобов’язаннях треба виплачувати сповна. Позику треба сплачувати. А вже решту рахунків будемо сплачувати наполовину», – говорить економіст Джером Пауелл.

XS
SM
MD
LG