Спеціальні потреби

Питання державного боргу США залишається невирішеним


Через п’ять днів стікає термін, до якого Конгрес США має прийняти рішення щодо підняття ліміту державного боргу, у противному випадку країні загрожує дефолт. Втім, компроміс щодо підняття ліміту державного боргу виглядає поки що далеким – адже законодавці не можуть знайти спільну мову навіть у середині власних політичних таборів. Під час зустрічі за закритими дверима лідер республіканців у Палаті Представників Ерік Кантор вимагав від своїх однопартійців припинити нарікання та підтримати партійний план.

Обурені відсутністю прогресу американці вирішили вплинути на своїх обранців. Вони буквально засипали законодавців імейлами та телефонним дзвінками. Люди кажуть своїм представникам, що ситуація з національним боргом є неприйнятною і вимагають діяти. Гаряча лінія Конгресу вийшла з ладу, не витримавши навантаження дзвінків.

«Тут тисячі повідомлень, мій офіс просто в облозі», – каже сенатор Ден Коутс.

Дехто вимагає конкретних кроків, втім, багато просто хочуть нарешті побачити кінець протистоянню.

Трансльована на початку тижня в прямому теле-ефірі словесна дуель між Президентом-демократом Обамою та Спікером Палати Представників республіканцем Бейнером тільки роздмухала полум’я незадоволення.

Сторінки соціальних мереж також переповнені повідомленнями від роздратованих американців. Деякі з них вимагають, щоб політики поводились як відповідальні дорослі, а не як малі діти.

«Потрібно, щоб обидві сторони пішли на поступки. Домовтесь, ми не можемо допустити дефолту», – каже мешканка Вашингтона.

Невдоволення американців політикою Вашингтона - найвище за останні двадцять років, кажуть соціологи. За даними спільного опитування Ей-БІ-Сі та Вашингтон Пост, 80 відсотків американців розлючені або незадоволені Вашингтоном, 62 відсотки висловились за компромісне рішення для вирішення боргової кризи – зменшення бюджетних витрат та збільшення податків для найбагатших.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG