Спеціальні потреби

Політики у Вашингтоні домовились про підняття боргового ліміту


Спікер Палати представників Джон Бейнер після перемовин у Білому домі
Спікер Палати представників Джон Бейнер після перемовин у Білому домі

У понеділок очікується голосування в Конгресі щодо угоди з підняття межі на зовнішні позичання. До вечора вівторка президент США Барак Обама має цю угоду підписати, аби уникнути дефолту Сполучених Штатів. Домовленості було досягнуто вночі у неділю.

«Чи це – ідеальне рішення? Ні. Але все ж лідери обох партій змогли знайти шлях до компромісу», – заявив президент США Барак Обама.

Перебуваючи під загрозою фінансової катастрофи, всього за два дні до дати можливого дефолту, політики у Вашингтоні домовилися. Утім, жодна зі сторін не святкує власної перемоги.

«Обидві партії пішли на значні поступки. Жодна зі сторін не здобула усього, чого хотіла. Але це і є компроміс», – каже Гері Рід, лідер демократичної більшості у Сенаті.

Сполучені Штати Америки дефолту не оголосять», - проголосив Мітч Макконел, лідер республіканської меншості у Сенаті.

Головні пункти угоди виглядають наступним чином:

- Межа на позичання для уряду буде піднята на два трильйони чотириста мільярдів доларів. Цього має вистачити, аби фінансувати урядові видатки до кінця наступного року.
- Бюджетні витрати будуть зменшені на один трильйон двісті мільярдів доларів протягом наступних десяти років.
- Має бути сформований спеціальний Конгресовий комітет, метою якого буде знайти додаткові скорочення бюджетного дефіциту на півтора трильйони доларів.

Угода передбачає і механізми її виконання. Якщо Конгрес не почне дотримуватися цих рекомендацій, автоматично значних скорочень зазнає Medicare – система медичного страхування для людей похилого віку, та оборонний бюджет. Перше покликане спонукати виконувати домовленості демократів. Друге – підштовхне до дій республіканців. Хоча лідери обох партій виглядають задоволеними угодою, рядові партійці б’ють на сполох.

«Це – сандвіч сатани», – так яскраво цю угоду охарактеризував конгресмен-демократ Емануель Клівер. У цій угоді, – каже він, не має нічого, що захищає бідних, удів та дітей. Також не задоволені і політичні опоненти демократів – прихильники Партії чаювання.

«Я не можу це підтримати. Я не переконаний, що це допоможе нам зменшити державний борг, який стане тягарем для наших дітей та онуків», – говорить Том Ґрейвс, конгресмен-республіканець.

На компроміс у Вашингтоні позитивно відреагували світові ринки. Одразу після оголошення президентом Обамою новини про досягнення угоди, виріс курс акцій на азійських ринках.

«Перша реакція на азійських ринках позитивна. Але я би радив уникнути ейфорії – збільшення межі на зовнішні позичання США означає і збільшення боргу. Власне великий борг і спричинив проблему для Сполучених Штатів», – закликає до поміркованого сприйняття останнього розвитку подій Мартін Геннеке, заступник директора «Tyche Group».

Але альтернативою цього, переконані економісти, могли бути катастрофічні наслідки дефолту США, що підірвало би економіку не лише Сполучених Штатів, але й усього світу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG