Спеціальні потреби

Малі підприємці у США бояться розширювати бізнес через загрозу дефолту


Президент США та лідери обох партій у Конгресі запевняють, що не допустять дефолту країни. Однак переговори між ними досі не дали результату. Загроза повторення фінансової кризи зразка 2008-го року непокоїть малий бізнес. Підприємці не наважуються розширювати діяльність і наймати на роботу людей. Вони чекають від законодавців чітких сигналів, що економіка країни міцно стоїть на шляху відновлення.

Директор центру дизайну, в околицях американської столиці, уважно стежить за розвитком подій на Капітолійському пагорбі. Роботи багато, порівняно з минулим роком бізнес зріс на 15%. Але власниця Крістіна Уріа все ще не почувається впевнено після кризи. У 2008-му році, коли почалася економічна рецесія, попит на послуги її компанії впав на 60%. Як і чимало інших власників малого бізнесу, Крістіна радикально скоротила витрати, аби лише протриматися на плаву.

«Нам довелося звільнити чотирьох людей. Під час рецесії компанії потрібно стати компактнішою і злішою. Найменшу зайву вагу, найменші додаткові витрати, ми змушені були урізати», – розповідає Крістіна Уріа.

Крістіна досі з жахом згадує ті часи, коли місяцями не було покупців. Врятували ситуацію постійні клієнти, яких назбиралось чимало за понад 25 років у бізнесі. Навіть тепер, коли відчувається пожвавлення, каже власниця, вона не готова наймати нових працівників. Вона вважає, що уряд у Вашингтоні не працює ефективно. Як приклад, жінка наводить безрезультатність переговорів між Білим домом і Конгресом щодо збільшення ліміту урядової заборгованості. Риторика обох сторін, вважає вона, лише заплутує малий бізнес.

Більшість аналітиків погоджуються, приватному бізнесу необхідно мати чітку уяву про стан економіки, перед тим як поширювати власну справу. Професор економіки Айман Аль-Тарабіші зазначає:

«Навіть президент Обама говорить про те, що треба піднімати податки. І це не те, чого малий бізнес не розуміє. Чого підприємці не розуміють, так це пов’язаних з цим ускладнень на найнижчому рівні, оскільки вони ще долають наслідки попередньої кризи. Допоки все не утрясеться, допоки не вималюється чіткої картини, бізнес займатиме очікувальну позицію».

Досвід останніх років виявився реально повчальним для малого бізнесу, – каже Крістіна. Люди навчились працювати з мінімальними ресурсами.

«Думаю, багато з нас навчилися виживати, маючи менше ресурсів. Звичайно, якщо економіка повернеться там де була до цього, я візьму більше людей на той обсяг роботи, що є у мене», – каже Крістіна Уріа.

Але навіть за найкращих прогнозів Крістіна сумнівається, що візьме людей на повний робочий тиждень. Підприємець переконана – спочатку повинна відновитися довіра до економіки, що підштовхне людей витрачати гроші. А сприяти цьому повинні політики у Вашингтоні, забезпечивши сприятливі умови для розвитку економіки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG