Спеціальні потреби

У Конгресі США пройшов «Форум демократій»


Американські конгресмени у середу розпочали осінню сесію Конгресу. У перший день роботи на Капітолійському пагорбі відбувся парламентський форум демократичних держав. У засіданні взяли участь лідери парламентів країн Східної Європи, представники Європейського парламенту та американські законодавці.

Парламентарі та керівники держав Східної Європи, які зібралися на форумі поділились досвідом побудови демократії та оцінили стан демократії у своїх країнах. Учасників з американського боку привітали, серед інших, спікер Палати представників Ненсі Пелосі та екс-кандидат у президенти США сенатор Джон Маккейн. Останній зокрема запевнив, що не зважаючи на позицію адміністрації президента США, демократичні сили країн Східної Європи завжди можуть розраховувати на підтримку американських законодавців. Сенатор Маккейн вважає, що офіційні особи адміністрації Обами мали б вести більш активну політику щодо Східної Європи. За його словами суспільство цього регіону, особливо країн колишнього Радянського Союзу, продовжує жити у несвободі. В інтерв’ю Голосу Америки він висловив свою стурбованість ситуацією в Україні.

«Я стурбований певними аспектами діяльності нового українського уряду. Я розумію, що вони були (законно) обрані, але я стурбований продовженням близьких стосунків з Росією. Мене хвилює ситуація з корупцією в уряді, але я також сподіваюсь, що з часом Україна продовжуватиме бути більш демократичною».

Цю стурбованість поділяє учасник та ініціатор створення Форуму демократичних держав з українського боку – колишній міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

«Ситуація з правами людини і демократії загалом в Україні погіршується. І чому цього не помічають у Брюсселі, я не знаю як у Вашингтоні, мене це дивує. Тому що в Україні, фактично, справа йде до утворення авторитарного режиму».

За словами Тарасюка, керівництво США та Євросоюзу повинно більше публічно говорити про порушення демократичних свобод, які відбуваються в Україні, а не замовчувати їх обмежуючись дипломатичними фразами.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG