Спеціальні потреби

Американська Євангелістська церква втрачає популярність серед молоді


Однією з найбільших, принаймні у США, є церква євангелістів. 20 років тому вона мала потужні соціальні та політичні громади. Однак тепер ситуація міняється. Чимало з цих євангелістів, в основному це молодь, шукають нових шляхів самовираження.

Щонеділі зранку у одній із кав’ярень у штаті Вірджинія збирається досить багато людей, щоби… помолитися. Ці люди – сповідують нову релігію і називаються Новою церквою. Конкретно ця сегрегація величає себе «загальним столом». Її членами є, переважно, молоді сім’ї з маленькими дітьми. Майк Ставланд – один зі засновників руху:

«Люди шукають особисту взаємодію з християнськими традиціями. Вони хочуть брати в чомусь активну участь і не комплексувати з приводу того, що вони розуміють і чого не розуміють».

Лише покоління тому церква євангелістів налічувала тисячі прихожан. Їх пасторами були харизматичні лідери, які виголошували палкі промови і чітко стояли на позиціях у таких питання як аборти і гомосексуалізм.

Нова Церква – повна протилежність. Ніхто нікому не каже у що вірити. Натомість тут відбуваються дискусії. У цю неділю обговорювалося питання громадянських прав. Лідер богослужіння Амі Мофіт зачитувала анонімні записки:

«Мені болить, що люди навколо мене не визнають і заперечують існування расизму».

Майк Ставланд каже, що у цій кав’ярні зібралися молоді люди, які шукають нових шляхів віросповідання. Новизна цієї церкви і у тому, що богослужіння проводить молода жінка, чого не побачиш у євангелістів.

Амі Мофіт каже, що крайньо праві політичні погляди пасторів відвертають людей від церкви:

«Коли я думаю про політизацію церкви, я думаю про політичну структуру інституціональної церкви, що неминуче приводить до боротьби за владу та питання, пов’язані з грошима. Тому для мене дуже важливо, що в Новій церкві немає цього».

Молоді американці все частіше уникають відносити себе до традиційних релігійних конфесій. Деякі дослідження вказують на те, що за останні два десятиліття серед людей віком від 18 до 29 років подвоїлася кількість тих, які не ототожнюють себе з жодним віросповіданням.

На нещодавній презентації результатів цих досліджень професор університету Нотр-Дам Девід Кембел висловив думку щодо популярності Нової церкви серед молоді:

«Так само як і церква євангелістів, яка колись створила відчуття громади у час, коли інші цивільні інституції були не в стані цього зробити, завжди знайдеться інший стиль релігії. Можливо Нова церква, чи ще якийсь рух завоює цих молодих людей».

Експерти не виключають можливості, що новий рух призведе до розколу церкви євангелістів. Але для молодих людей, які не люблять політизації релігії, це може стати поверненням у церкву, навіть якщо це кав’ярня за рогом.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG