Спеціальні потреби

Гілларі Клінтон закликала Китай до стримування КНДР


Держсекретар Гілларі Клінтон і китайський державний радник Дай Бінго
Держсекретар Гілларі Клінтон і китайський державний радник Дай Бінго

Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала Китай, щоб від стримував Північну Корею від провокаційних дій. Вона зробила цей заклик під час розмов з китайським державним радником Дай Бінго. В центрі розмов були наступні кроки в напрямку закінчення ядерної програми Пхеньяну, якщо на запланованих на цей тиждень розмовах американських і північнокорейських дипломатів буде досягнуто поступу.

Пані Клінтон мала зустріч з Дай Бінго у понеділок у південнокитайському місті Шеньчжень. Це остання зупинка держсекретаря Клінтон в її відвідинах азійських країн.

Високопостпавлений представник Державного департаменту назвав розмови продуктивними і сказав, що китайські посадовці заявили, що вони мають намір чинити сильний тиск на Північну Корею і дати їй ясно зрозуміти, що Пекін незадоволений поведінкою КНДР.

У 2008 році Пхеньян покинув переговори про закінчення своєї ядерної програми. Торік його було звинувачено у торпедній атаці на південнокорейський військовий корабель, у результаті чого загинуло понад 40 моряків, а також в обстрілі південнокорейського острова, коли загинуло четверо людей.

Пекін є головним союзником збіднілої Північної Кореї і головним джерелом продовольства та нафти.

XS
SM
MD
LG