Спеціальні потреби

США, Британія та Австралія хочуть залучити Японію до безпекової угоди для стримування Китаю


Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Альбаніз, президент США Джо Байден та прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак виступають на заході AUKUS на військово-морській базі Пойнт Лома в Сан-Дієго, Каліфорнія, 13 березня 2023 року.
Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Альбаніз, президент США Джо Байден та прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак виступають на заході AUKUS на військово-морській базі Пойнт Лома в Сан-Дієго, Каліфорнія, 13 березня 2023 року.

США, Велика Британія та Австралія розглядають можливість співпраці з Японією над проєктами новітніх можливостей через пакт тристороннього безпекового партнерства AUKUS, три країни заявили в понеділок.

Президент США Джо Байден та прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, швидше за все, далі обговорять цю тему, коли вони зустрінуться у Вашингтоні в середу, повідомило джерело, наближене до переговорів.

AUKUS, утворений трьома країнами в 2021 році, є частиною зусиль для протидії Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

"Перший стовп" угоди Pillar I призначений для доставлення атомних підводних човнів до Австралії. Заява країн не пропонує залученість Японії до цієї частини пакту.

Однак "другий стовп" Pillar II орієнтований на надання передових можливостей та обміну технологіями в різних областях, включаючи квантові обчислення, підводні, гіперзвукові, штучний інтелект та кібертехнологій.

"Визнаючи сильні сторони Японії та її близьких двосторонніх партнерств оборони з усіма трьома країнами, ми розглядаємо співпрацю з Японією над проєкт передових можливостей AUKUS Pillar II", - йдеться у заяві, опублікованій британським урядом.

У заяві зазначається, що країни AUKUS давно прагнуть залучити до "другого стовпу" інші держави: "Технологічні інновації, фінансування, промислові сильні сторони, здатність адекватно захищати конфіденційні дані та інформацію та вплив на сприяння миру та стабільності в індо-Тихоокеанському регіоні".

Китай називав пакт AUKUS небезпечним і попередив, що він може підштовхнути регіональну гонитву озброєнь.

У Токіо заявили, що на цей момент країна нічого не вирішила щодо співпраці з AUKUS.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG