Спеціальні потреби

Посол США Марі Йованович цього місяця закінчить майже трирічну роботу в Україні


Посол США Марі Йованович передала вірчі грамоти президентові України Петру Порошенку у Києві 29 серпня 2016 р.
Посол США Марі Йованович передала вірчі грамоти президентові України Петру Порошенку у Києві 29 серпня 2016 р.

Державний департамент Сполучених Штатів підтвердив, що посол США в Україні Марі Йованович цього місяця закінчує роботу в Києві.

В офіційному коментарі йдеться, що це планова ротація і вказано, що вона відбувається одразу після обрання нового президента в Україні.

“Посол Йованович у 2019 році, як і заплановано, завершує 3-річне дипломатичне призначення в Києві. Підтверджена дата її від'їзду у травні співпадає із президентською зміною в Україні. Команда в посольстві США у Києві та у Вашингтоні надалі тісно співпрацює з українським урядом та громадянським суспільством, щоб зміцнювати наше партнерство”, - проголошує заява.

Марі Йованович працює в Києві з серпня 2016 року, і вона була залучена до активних намагань міжнародної спільноти допомогти Україні у протидії тиску з боку Росії, яка анексувала Крим і де-факто контролює окремі райони Донецької та Луганської областей.

Йованович разом з іншими західними дипломатами також виступала на підтримку реформ спрямованих на боротьбу з корупцією і на зміцнення економіки та покращення ефективності державних структур України.

Припинення каденції у травні означає, що Йованович закінчить термін, недопрацювавши кілька місяців до повних трьох років.

Упродовж роботи Мері Йованович озвучувались припущення, що інформація з України могла бути використана у політичній боротьбі у США зокрема під час американської президентської кампанії 2016 року.

Пол Манафорт, колишній голова виборчого штабу Дональда Трампа, був обвинувачений і засуджений американським судом зокрема за приховування від податкової служби США мільйонів доларів, отриманих за його роботу радником колишнього українського президента Віктора Януковича та Партії регіонів.

Марі Йованович опинилася під особливою увагою у березні, коли чинний генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю вашингтонському виданню The Hill, що Йованович, буцім-то, давала йому список з іменами осіб, яких прокуратура не повинна була переслідувати.

Державний департамент тоді виступив зі спростуванням.

“Звинувачення українського генерального прокурора неправдиві і мали на меті заплямувати репутацію посла Йованович”, - сказано було у коментарі Державного департаменту 21 березня.

Згодом в інтерв’ю українському інтернетному виданню theБабель Юрій Луценко визнав, що такого списку не існувало і розповів, що у нього була суперечка з Мері Йованович, яка говорила про загрозу переслідування активістів, які намагаються боротися з корупцією.

Дивіться також: В Українському музеї Нью-Йорка відкрилася виставка "Депортація в обличчях кримських татар: 75 років після"

XS
SM
MD
LG