Спеціальні потреби

Обама: «Фокус у боротьбі з тероризмом змістився з Афганістану в Пакистан»


Ексклюзивне інтерв’ю з Бараком Обамою
Ексклюзивне інтерв’ю з Бараком Обамою

За кілька годин перед тим як виголосити промову щодо майбутнього військової кампанії США в Афганістані, Барак Обама зустрівся з журналістами «Голосу Америки». В ексклюзивному інтерв’ю американський президент пояснив світу, які саме причини спонукали його скоротити, а згодом повністю вивести військовий контингент США з Афганістану і закінчити війну.

Барак Обама наголосив, що виведення військ США з Афганістану є яскравим свідченням успіху стратегії, яку він почав втілювати два з половиною роки тому – одразу після приходу у Білий дім:

«У 2009-му я розпорядився надіслати в Афганістан додатково 30 тисяч наших солдатів з дуже конкретною метою: перше – зупинити натиск Талібану, який тоді почав захоплювати контроль над значною територією країни, і друге – за цей час підготувати афганські сили безпеки, щоб вони в майбутньому могли самостійно утримувати безпеку в країні».

Скорочення військ не продиктоване бюджетними мотивами, переконує Обама, а виключно тим, що за два з половиною роки обидві цілі вдалося досягти:

«Ми досягли відчутного прогресу за цей час. Спеціальну підготовку пройшли додатково 100 тисяч бійців афганських сил безпеки. А багато районів, як, наприклад Кандагар і Гельманд, було звільнено від Талібану».

За словами Обами, роль міжнародної коаліції в Афганістані може принести лише тимчасове покращення ситуації в цій країні. Справжній довготривалий мир у регіоні буде можливий лише у тому разі, якщо головні політичні сили в Афганістані досягнуть між собою згоди. Це не виключає переговорів з Талібаном, але лише, якщо той погодиться дотримуватися декількох основних принципів.

«Ми підтримуємо афганську владу і навіть самі готові вести переговори з будь-якими силами. Але вони повинні порвати усі зв’язки з аль-Кайдою, дотримуватись Конституції Афганістану і припинити застосовувати насильство для досягнення політичної влади», – зазначив президент США.

Останнім часом спостерігається деяке напруження у відносинах США з владою Афганістану. Тим не менш Обама переконаний, що Вашингтон і Кабул залишаються партнерами, оскільки мають спільну стратегічну мету, а саме: створення суверенного і стабільного афганського уряду, який буде здатний самостійно визначати власну долю. Уряду, який буде розглядати міжнародну спільноту в цілому і Сполучені Штати зокрема як свого надійного партнера, що підтримує Афганістан у його розвитку.

На цьому етапі, каже президент США, фокус у боротьбі з тероризмом зміщується з Афганістану в Пакистан, на території якого бойовики намагаються найти притулок:

«Я вважаю, що фокус змістився на Пакистан два роки тому. На Афганістан і на Пакистан треба дивитись як на дві частини однієї проблеми. Прикордонні території обох країн захопили екстремісти, які давали аль-Кайді притулок для підготовки атак в Афганістані, у Пакистані та у всьому світі».

За словами Обами, влада Пакистану розуміє небезпеку від терористичної загрози і співпрацює зі Сполученими Штатами, щоб цю небезпеку викорінити.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG