Спеціальні потреби

Американські експерти вимагають переглянути військову присутність США в Афганістані


Американські експерти вимагають переглянути військову присутність США в Афганістані
Американські експерти вимагають переглянути військову присутність США в Афганістані

Після смерті Осами бін Ладена у США гучніше лунають вимоги переглянути військову присутність Америки в Афганістані. Деякі законодавці та аналітики у Вашингтоні вимагають від Обами повномасштабного виведення військ, деякі – навпаки – хочуть збільшення військового контингенту США в Афганістані.

Наразі в Афганістані перебуває 100 тисяч американських військових та десятки тисяч солдатів союзників. Утримувати такий контингент коштує 100 мільярдів доларів на рік. Саме тому, ще рік тому президент Обама оголосив, що США почнуть поетапний вивід військ з Афганістану у липні 2011-го року. Втім загибель Осами бін Ладена радикально змінює стан справ.

Стів Клемонс засновник приватної Групи з вивчення Афганістану, вважає, що Сполучені Штати повинні пришвидшити виведення військ та припинити активні бойові дії. На його погляд, присутність американців у проблемних регіонах лише полегшую роботу Аль-Кайди.

«У більш стабільних частинах Афганістану ми можемо забезпечувати дотримання прав людини, розвивати урядову систему. Життя в таких умовах приваблювало би афганців з усіх регіонів. Тоді б Талібан став менш привабливим для людей», – каже він.

Клемонс пропонує вже у липні вивести 30 тисяч військових і продовжувати виводи тисячі на постійній основі. Однак, з ним не всі погоджуються.

«Зменшення кількості військових в Афганістані зараз – було б найбільшою помилкою США. Зараз найгірший час для подібного вчинку. Уявіть, що ви виграєте марафонський забіг, невже треба зупинятись на півдорозі, щоб вас могли наздогнати?» – питає аналітик Фонду «Спадщина» Джеймс Карафано.

Інші експерти вважають, що уряд США приділяє забагато уваги Афганістану та нехтує більш проблемною країною – Єменом.

«Я не знаю що означає перемога в Афганістані – країні де нам протистоїть близько сотні бойовиків аль-Кайди. Куди більшу загрозу аль-Кайда становить на Аравійському півострові в Ємені», – говорить експерт Центру американського прогресу Браян Катуліс.

На думку Браяна Катуліса, США мають спрямувати більше ресурсів і в Пакистан. Країну з населенням в шестеро більшим за Афганістан, яка до того ж володіє невідомою кількістю ядерної зброї.

«Не йдеться про військову присутність у Пакистані – цього ніколи не буде. Але США повинні збільшити фінансову підтримку пакистанського народу. Ми занадто багато вкладаємо в Афганістан – це шкодить стосункам із Пакистаном», – вважає він.

Однак, у Вашингтоні лунають голоси взагалі припинити підтримувати уряд Пакистану. Чимало політиків звинувачують пакистанських урядовців у тому, що вони знали де переховується Осама бін Ладен і певним чином приховували цю інформацію від американців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG