Спеціальні потреби

В Афганістані загинули таліби, відповідальні за збиття американського вертольота


Американський військовослужбовець на тлі вертольота «Шинук» в Афганістані
Американський військовослужбовець на тлі вертольота «Шинук» в Афганістані

Командувач американських військ в Афганістані генерал Джон Аллен заявив, що в результаті повітряного удару загинули екстремісти, які відповідальні за збиття минулого тижня вертольота, в результаті чого загинуло 38 американців та афганців.

Екстремісти збили вертоліт «Шинук» в суботу в провінції Вардак, що в центральному районі Афганістану. Тридцять американських військовослужбовців, включно з членами елітної частини СІЛС ВМС загинули разом із сімома афганськими солдатами і афганським перекладачем. Це була найбільша для США втрата життів в окремому інциденті в ході 10-літньої війни в Афганістані.

Генерал Джон Аллен заявив у середу репортерам у Пентагоні (за допомогою відеозв’язку), що в результаті повітряного удару знищено бойовиків Талібану, відповідальних за збиття вертольота в провінції Вардак.

В окремій заяві НАТО повідомило, що в результаті цільового удару у вівторок загинув лідер Талібану мулла Могібулла і бойовик, який вистрелив снаряд, пов’язаний із збиттям вертольота CH-47 у долині Тангі.

Коаліція заявила, що сили спеціального призначення натрапили на слід Могібулли та бойовика після отримання інформації від місцевого населення. Обидва екстремісти намагалися втекти з країни, щоб уникнути арешту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG