Спеціальні потреби

ООН: Щонайменше 972 дитини загинули або отримали поранення в Україні з початку війни


Папа Римський Франциск благословляє поранену дитину, яка втекла від російського вторгнення в Україну, під час візиту до дитячої лікарні Bambino Gesu, що в Римі, Італія, 19 березня 2022 року. Роздатковий матеріал Ватикану через редакторів REUTERS.
Папа Римський Франциск благословляє поранену дитину, яка втекла від російського вторгнення в Україну, під час візиту до дитячої лікарні Bambino Gesu, що в Римі, Італія, 19 березня 2022 року. Роздатковий матеріал Ватикану через редакторів REUTERS.

Агентство ООН у справах дітей повідомляє, що майже 1000 українських дітей були вбиті або поранені в результаті насильства після того, як Росія вторглася в Україну майже шість місяців тому.

У понеділок, 22 серпня, ЮНІСЕФ заявив, що за їх підрахунками 972 жертв серед дітей – це лише ті випадки, що були перевірені ООН, а справжня кількість, ймовірно, набагато більша.

Згідно із заявою виконавчої директорки ЮНІСЕФ Кетрін Рассел, більшість смертей та поранень були спричинені вибуховою зброєю.

«Знову ж таки, як і в усіх війнах, безрозсудні рішення дорослих піддають дітей надзвичайному ризику. Немає жодної збройної операції такого роду, яка б не призвела до заподіяння шкоди дітям», — написала вона.

Расселл сказала, що крім дітей, які були вбиті чи поранені у результаті воєнних дій, «майже кожна дитина в Україні пережила глибоко хвилюючі події, а ті, хто тікає від насильства, піддаються значному ризику розлучення родини, насильства, жорстокого поводження, сексуальної експлуатації та торгівлі людьми».

Вона сказала, що початок навчального року в Україні, трохи більше ніж за тиждень, є нагадуванням про те, скільки втратили діти в країні. Расселл повідомила, що за оцінками її агентства кожна десята школа в Україні була пошкоджена або зруйнована під час війни.

«Усі діти мають ходити до школи та вчитися, включно з дітьми, які опинилися в надзвичайних ситуаціях. Діти в Україні та ті, хто переміщений через цю війну, не є винятком», — сказала вона.

ЮНІСЕФ закликав припинити використання вибухової зброї в населених пунктах, а також напади на цивільні об'єкти та інфраструктуру.

Український уряд звинуватив Росію в навмисному нападі на цивільне населення в Україні, Москва це звинувачення заперечує.

Стаття є перекладом матеріалу Центрального відділу "Голосу Америки", з оригіналом можна ознайомитися тут.

Дивіться також: Спектакль «Мама по Скайпу» у Нью-Йорку.

Спектакль «Мама по Скайпу» у Нью-Йорку 
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG