Спеціальні потреби

Обама і республіканці домовились щодо податкових пільг і виплат з безробіття


Для багатьох американців допомога з безробіття - єдиний засіб для існування
Для багатьох американців допомога з безробіття - єдиний засіб для існування

Обидві партії у Конгресі найімовірніше досягли компромісу щодо ключових економічних питань. Республіканці добилися, аби податкові пільги, встановлені за президента Буша, були продовжені для всіх категорій населення. Демократи, у свою чергу, досягли виконання своєї вимоги – продовжити виплачувати допомогу з безробіття тим, хто отримує її вже понад два роки. Про домовленість на різноманітних недільних політичних шоу заявили кілька конгресменів та сенаторів з обох таборів.

У той же час неприємною несподіванкою стали нові данні про рівень безробіття в країні за листопад: у США було створено всього 39 тисяч нових робочих місць і рівень безробіття знову почав зростати – до позначки у 9,8%. Коментуючи ці данні у програмі «60 хвилин», голова Центробанку Бен Бернаке виступав із похмурим прогнозом, що рівень безробіття в країні повернеться на докризовий не раніше ніж через 4-5 років. А конгресмен Емі Клобачар заявила, що для зменшення безробіття, яке сягнуло майже 10%, потрібно більше часу:

«Нікого не тішить це високе безробіття, але водночас люди у цій країні мають зрозуміти, що ми не можемо вибратися із цієї ями лише за один місяць».

Упродовж року безробіття у США поступово зменшувалось, однак невтішні показники за листопад нагадали, що американська економіка покращується дуже повільно. Цього року було створено лише мільйон нових робочих місць. Експерти кажуть, що створення 130 тисяч місць щомісяця необхідно лише для того, аби встигати за приростом населення, не кажучи вже про зменшення рівня безробіття.

Втім, для безробітних ситуація бодай частково покращилась. Законодавці нарешті домовились продовжити пільги з безробіття. А це означає, що майже два мільйони людей, які не мають роботи не втратять свого єдиного засобу для існування.

Міністерство праці зазначає, що цього фіскального року завдяки допомозі з безробіття три мільйони американців не опустились до межі бідності. Економісти кажуть, якщо б цю допомогу не продовжили, це сильно зашкодило б роздрібній торгівлі, особливо у святковий сезон. А це могло б призвести до ще більшої втрати робочих місць.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG