Спеціальні потреби

«Шкода, що ви втратили роботу…»


Магазини у США тепер пропонують листівки з висловленням співчуття з приводу втрати роботи
Магазини у США тепер пропонують листівки з висловленням співчуття з приводу втрати роботи

Багато американців в ці дні отримують «рожеві бланки» (pink slips) - повідомлення про звільнення. Одні втрачають роботу через те, що заводи закриваються або виробництво переноситься за кордон, інші - через скорочення персоналу або просто тому, що їх начальство вирішило, що інша людина може виконувати цю роботу краще.

У будь-якому випадку, такі новини не додають настрою, особливо в нинішній ситуації, коли в країні безробіття зросло в півтора рази. Що можна сказати людині, якій не пощастило? Які слова знайти для втіхи, підбадьорення і підтримки?

Свою відповідь на ці питання запропонувала фірма Hallmark - найбільший виробник листівок в США. Компанія випустила серію листівок з висловленням співчуття у зв`язку із втратою роботи.
Тексти в деяких з них пропонують сприймати ситуацію з гумором:

«Вважай, що це перерва між двома тупими начальниками».

Інші розглядають проблему більш серйозно:

«Нелегко знайти слова в такій ситуації ...» написано на обкладинці листівки під картинкою з чергою безробітних. Відкривши її, одержувач бачить продовження: «Може, сходимо в ресторан за мій рахунок?».

Представники Hallmark кажуть, що нові листівки розходяться «на ура». Власник одного магазину в Техасі сказав телекомпанії CBS, що «їх просто змітають з полиць». Інший співробітник помітив, що в наш час безособових електронних повідомлень і СМС, листівка в поштовій скриньці виглядає як щирий жест співчуття і буде добре сприйнята.

Однак деякі інтернет-коментатори вважають такі листівки проявом безтактності. У порівнянні з особистою підтримкою і проявом співчуття вони свідчать про байдужість. Деякі йдуть ще далі й кажуть, що в нинішніх економічних умовах куди краще відправити людині, яка втратила роботу, 3 долари, ніж витратити їх на листівку.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG