Спеціальні потреби

Саакашвілі: Росія зацікавлена у нестабільності на своїх кордонах


Саакашвілі "пройшовся" по Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Саакашвілі "пройшовся" по Росії

Справжньою сенсацією другого дня сесії Генеральної Асамблеї ООН став виступ президента Грузії Михайла Саакашвілі. Всього за кілька днів до завершення власних повноважень, грузинський лідер з трибуни ООН жорстко розкритикував Росію та її зовнішню політику. Ось уривок з його виступу:

«У тої час як я зараз говорю, Східноєвропейські країни, які намагаються приєднатися до Європейської родини вільних та демократичних націй, знаходяться під постійним тиском та погрозами. Вірменію загнали у кут, змусивши підписати договір з Митним Союзом, що не є в інтересах цієї нації чи регіону. Молдова опинилася в блокаді. Україна знаходиться під постійними атаками. Азербайджан перебуває під надзвичайним тиском, а Грузія окупована. Чому?

5 років після війни Росії та Грузії
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00
​Тому що імперія намагається відновити свої колишні кордони. «Кордони» власне не правильне слово, оскільки імперія – будь це Російська імперія, Радянський Союз, Російська федерація чи Євразійський Союз – ніколи не мали кордонів. Вони мали околиці. Я прийшов до вас, щоб говорити від імені цих околиць.

На відміну від інших народів, Російська федерація не зацікавлена мати стабільні держави на своїх кордонах. Сусідні країни в стані постійної нестабільності – ось чого добивається Кремль. Він відкидає саму ідею сильних урядів в Грузії, Україні чи Молдові, навіть якщо вони намагаються бути дружніми до їхніх інтересів.

Ви думаєте, що поразка у виборах сил, які стояли на чолі Помаранчевої революції, сприятиме тому, що Кремль буде більш приязним до цієї країни? Навпаки. Я вчора говорив з моїм колегою Віктором Януковичем. Його уряд знаходиться під постійною атакою та тиском з боку Росії. Це відбувається напередодні Європейського саміту в Вільнюсі. А тепер російські офіційні особи відверто говорять про розчленування цієї нації. Чому?

На відміну від інших народів, Російська федерація не зацікавлена мати стабільні держави на своїх кордонах. Сусідні країни в стані постійної нестабільності – ось чого добивається Кремль.
Михайло Саакашвілі, президент Грузії

Тому що сучасне керівництво Росії добре знає – як тільки сильні інституції будуть побудовані в Україні, Грузії, Молдові та інших країнах, там з’являться дієві держави, які віддзеркалюють та виконують волю свого народу, а саме – бути повністю незалежними та рухатися в бік Європи».

Російська делегація, не чекаючи закінчення промови Саакашвілі, залишила залу, аби продемонструвати свою незгоду з позицією грузинського лідера. Пізніше постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркин назвав виступ Саакашвілі «божевільними вимислами, що носять не лише антиросійський, а русофобський та антиправославний характер».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG