Спеціальні потреби

За геноцид в Руанді засуджена перша жінка


Музей геноциду в Руанді
Музей геноциду в Руанді

У п’ятницю Міжнародний трибунал ООН з питань Руанди засудив в Танзанії Поліну Нірамасухуко за звинуваченнями в геноциді, змові з наміром здійснити геноцид та у зґвалтуванні як злочині проти людства. Вона – перша жінка, яка отримала вирок трибуналу.

Нірамасухуко займала посаду міністра у справах сім’ї та жінок, коли близько 800 000 мешканців Руанди – представників етнічної групи тутсі, а також помірковані гуту – були знищені протягом трьох місяців у найгіршому в сучасній історії геноциді. Вона була звинувачена у видачі наказів та у допомозі в здійсненні злочинів проти людства на півдні країні, зокрема, спонукаючи власного сина ґвалтувати жінок.

Її син Арсен Шалом Нтахобалі також був засуджений за подібними звинуваченнями. Ще четверо руандійських колишніх чиновників було засуджено на довічне ув’язнення або до тривалих термінів ув’язнення через участь у геноциді.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG