Спеціальні потреби

Жінки, які багато народжують, часто не мають вибору - експерти


Організація Об’єднаних Націй оголосила середу 11 липня всесвітнім днем народонаселення. Цього року ООН прагне привернути увагу світової громадськості до проблеми відсутності доступу мешканок бідних країн світу до протизаплідних препаратів. Відсутність можливості контролювати зріст населення створює масу проблем, головна з яких - економічна.
Через релігійні та культурні причини навіть розмова про протизаплідні засоби в Індії та Пакистані вважається табу.

На сьогодні населення планети складає сім мільярдів людей і, за прогнозами демографів, досягне дев’яти мільярдів до середини сторіччя. Половина мешканців планети сьогодні молодші 25 років.

Джон Сіґер - президент організації, що пропагує ідею стабілізації зростання кількості населення.

"Щодня населення планети зростає на чверть мільйона людей. А наша планета, очевидно, не збільшується", - каже експерт.

На погляд Сіґера, жінка повинна мати можливість сама обирати, скільки дітей їй народжувати. І один зі способів це робити - приймати протизаплідні препарати.

Однак, за підрахунками експертів ООН, понад двісті двадцять мільйонів жінок навколо світу, які прагнуть контролювати розмір своєї родини, не мають доступу до протизаплідних засобів. Кількість жінок у найбідніших країнах світу, які не використовують такі препарати, за останні чотири роки зросла на дев’ять мільйонів. У першу чергу це стосується Індії та Пакистану.

Ілхам Джаффер - іммігрантка з Пакистану. Її мама - пакистанка, батько - індус.

"Якщо жінка раптово завагітніла, отримання освіти, професійна кар’єра та інші подібні речі відходять на другий план", - каже Ілхам.

Це створює ціле суспільство молодих матерів без освіти та професійних навичок, що негативно впливає на економіку країни загалом.
Інша країна, де нагальна проблема контролю над народжуваністю, - Ефіопія. Щоправда, за словами ефіопської іммігрантки Магали Діджені, ситуація останнім часом покращилась.

"Раніше жінки народжували ледве не щороку. Тепер чимало з них контролюють народжуваність і розмір своєї сім’ї", - розповідає Магала.

ООН прагне забезпечити доступ до протизаплідних препаратів усім жінкам світу до 2015 року. Однак, на погляд багатьох, ключ до контролю за народжуваністю - освіта жінок.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG