Спеціальні потреби

Світовий конґрес українців підтримав рішення про воєнний стан


Новообраний провід СКУ. Зліва направо: Андрій Футей, Стефан Романів, Павло Грод, Анна Кісіль, Олена Кошарна
Новообраний провід СКУ. Зліва направо: Андрій Футей, Стефан Романів, Павло Грод, Анна Кісіль, Олена Кошарна

Світовий конґрес українців підтримує рішення України запровадити воєнний стан. Про це заявив новообраний президент СКУ Павло Ґрод.

Павло Грод, президент СКУ
Павло Грод, президент СКУ

«Ми, безумовно, підтримуємо це рішення», – сказав Ґрод на прес-конференції в Києві. Як він додав, члени Конґресу підключилися до інформаційної кампанії з роз'яснення цього рішення у своїх країнах.

«Російська пропагандистська машина дуже сильна, – зауважив новий президент СКУ. – І важливо, щоб у наших країнах почули правдиві меседжі. Бо мас-медіа наших країн відразу почали говорити про воєнний стан як про Marshall Law, взялися трактувати як відступ від процесу реформ. Мусимо пояснювати, що це не так. Що Україна готується відбити наступ російського агресора, щоб не було дальшої експансії».

«Ми доносимо також світові чіткий меседж про те, що йдеться про російську агресію, – сказав очільник закордонного українства. – Це не конфлікт. Конфлікт має бути двосторонній. Натомість у Керченській протоці відбувся напад, збройна агресія Росії проти України». Він також заявив, що СКУ вимагає негайно звільнити захоплених Росією українських моряків, за його словами - «військових політв’язнів».

На прес-конференції у Києві новообраний керівник Світового конґресу українців представив стратегію діяльності Конґресу на наступні 4 роки.

головний виклик сьогодні це російська агресія проти України

«Ми готуємося до нових викликів. І головний виклик сьогодні це російська агресія проти України​», – сказав Павло Ґрод.

У цьому сенсі Світовий конґрес зосередить зусилля на тому, щоб усі політв’язні були звільнені, щоб Україні було надано більше зброї для оборони. СКУ добиватиметься значного посилення санкцій проти Російської Федерації, а також відкликання РФ від участі у «Великій двадцятці".

Водночас СКУ планує підтримати виборчий процес в Україні. «Ми розуміємо, що є велика загроза російського втручання в українські вибори. Ми це бачили в країнах, де проживаємо. Думаємо, що це буде відбуватися і тут в Україні. Тому світова діаспора готується брати активну участь у спостережних місіях під час президентських та парламентських виборів. Ми також працюємо з нашими урядами, щоб вони підтримали Україну в плані захисту від кібератак та різних провокацій, які можливі під час підготовки до виборів та у день голосування», – заявив Ґрод.

далі лобіюватимемо надання Україні допомоги зброєю

Своєю чергою, Андрій Футей, третій віце-президент СКУ і президент Українського конґресового комітету Америки, зазначив: «Наші пріоритети залишаються тими ж самими. Мусимо далі боротися за розширення санкцій проти різних російських інтересів. Далі лобіюватимемо надання Україні допомоги зброєю, у тому числі летальною. Будемо також опікуватись проведенням тренінгів, щоб наші військові радники приїздили в Україну і разом реформували українське військо. У Сполучених Штатах Америки нам вдається успішно переконувати і американську адміністрацію, і Конгрес, щоб ця допомога тривала». Як він додав, «Ми й далі будемо спрямовувати зусилля на те, щоб переконати свої уряди: необхідно сприяти рухові України до членства в Євросоюзі і, найголовніше, до членства в НАТО».

Пріоритетами у своїй майбутній діяльності керівники СКУ назвали також сприяння реформам в Україні, допомогу діаспори у залученні інвестицій, просування в усьому світі бренду «Україна», українських товарів і послуг.

Крім того, Конґрес українців вважає своїм завданням розбудову сильних українських інституцій у тих країнах, де проживають українці. «Ми будуємо дружну й свідому діаспору, спроможну обороняти інтереси України», – сказав Павло Ґрод.

XI Світовий конгрес українців відбувся 24-27 листопада у Києві. У форумі взяли участь близько 300 делегатів з 26 країн. СКУ об’єднує українські громади в 61 країні світу та представляє інтереси понад 20-мільйонної української діаспори.

Новообраний президент СКУ Павло Грод
Новообраний президент СКУ Павло Грод

Серед ключових тем, які обговорювали делегати, були міжнародна підтримка України в питаннях економічного розвитку, оборони, просування реформ та гуманітарної сфери; роль діаспори у створенні позитивного іміджу України та українців у світі; сприяння консолідації світового українства.

На Конгресі відбулося також переобрання президента і управи на наступні 4 роки.

За результатами голосування, новим президентом Світового конгресу українців обрано Павла Ґрода. Досі він обіймав посаду віце-президента СКУ, останні 10 років очолює Конгрес українців Канади. Павло має низку державних нагород від урядів України і Канади. А в результаті своїх активних зусиль із підтримки України став одним із 13 канадців, що опинилися у санкційному переліку російського президента Путіна.

Дивіться також: ​Що експерти в Україні кажуть про запровадження воєнного стану

Що експерти в Україні кажуть про запровадження воєнного стану. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG