Спеціальні потреби

Вантаж українського зерна пройшов інспекцію в Туреччині  


Фото: представники Спільного координаційного центру на борту корабля Razoni, Стамбул  Aug. 3, 2022. (Turkish Defence Ministry/Handout via Reuters)
Фото: представники Спільного координаційного центру на борту корабля Razoni, Стамбул  Aug. 3, 2022. (Turkish Defence Ministry/Handout via Reuters)

Перше вантажне судно, що перевозить зерно з України після початку вторгнення Росії, пройшло перевірку в середу.

Міністерство оборони Туреччини повідомило, що інспектори провели близько 90 хвилин на борту Razoni поки він стояв на якорі біля Стамбула.

До інспекційної групи входять представники України, Росії, Туреччини та ООН, які брали участь в угоді про відновлення поставок зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи.

Судно, яке перевозить понад 26 000 тонн кукурудзи, мало продовжити свій шлях, пройшовши через протоку Босфор до місця призначення в Лівані.

Міністерство інфраструктури України повідомило, що ще 17 суден завантажені та очікують дозволу покинути Україну.

Оскільки приблизно 20 мільйонів тонн зерна не були експортовані з України через війну, президент України Володимир Зеленський сказав австралійським студентам під час відеозустрічі в середу, що він сподівається, що поставки триватимуть.

Також у середу Міністерство оборони Великої Британії стверджує, що «ймовірно, ми побачимо збільшення кількості цивільних осіб, які намагатимуться втекти з Херсонської [області] та околиць, оскільки військові дії тривають і дефіцит продовольства погіршується. Ймовірно, це створить тиск на транспортні вузли та маршрути, в результаті чого реалізуються заходи щодо контролю за рухом".

Генеральний штаб України повідомив про сильні обстріли з боку Росії в районі Харкова, а Росія заявила, що завдала ракетних ударів у Львові по складу зброї, наданого Польщею.

Деяка інформація для цього звіту надійшла від Associated Press, Agence France-Presse та Reuters.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG