Спеціальні потреби

У Нью-Йорку 150 експонатів виставки розказують про боротьбу України за незалежність


"Українське коло": у Нью-Йорку відкрилася виставка української незалежності. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

"Українське коло": у Нью-Йорку відкрилася виставка української незалежності. Відео

“Українське коло”, так називається виставка, присвячена сторіччю боротьби України за незалежність на початку 20-го сторіччя.

Понад 150 експонатів, чимало з яких виставляються вперше, покликані розказати світові історію української незалежності. Визвольні змагання 1917 – 1921 років, початок української культурної дипломатії 1919-го – про ці події від першої особи розповідають експонати: Мирний договір Української Народної республіки за підписом Гетьмана Скоропадського, особисті речі Симона Петлюри та Володимира Винниченка, поліграфічні камені для друку банкнот номіналом 1000 карбованців.

Чи не вперше участь в одній виставці беруть практично усі українські наукові та історичні організації США.

“Українське коло”
“Українське коло”

“Українське коло”
“Українське коло”

Збирали експонати в Україні, Швейцарії, Болгарії, Польщі та у Сполучених Штатах.
Юрій Cавчук, куратор виставки "Українське коло"

Юрій Савчук, куратор виставки “Українське коло", розповідає, що збирали експонати в Україні, Швейцарії, Болгарії, Польщі та у Сполучених Штатах.

Це дозволило відтворити сторінки маловідомої на Заході української історії, додає Савчук.

"Саме ця історична мозаїка дозволила нам представити сьогодні​ широке історичне полотно боротьби Укр держави та нації за свою незалежність, за утвердження свого суверенітету", – пояснює куратор виставки.

Влаштувати показ у Сполучених Штатах вирішили не випадково. У нелегкі для України часи, США стали її провідним союзником. Тож організатори намагаються усіляко заохотити і показати пересічним американцям історичний підтекст боротьби українців за незалежність.

Diana Popova, KMDA
Diana Popova, KMDA

"І зараз Сполучені Штати як ніколи підтримують нас у цій боротьбі. І тому ще більше, я вважаю, саме сьогодні важливо побачити. І мені здається, що американці, просто пересічні американці будуть більше розуміти, чому насправді це є можливо. І чому ми продовжуємо свою боротьбу вже понад 100 років", – каже директорка Департаменту культури КМДА.

До цього експозиція працювала у Києві. Виставка ж у Нью-Йорку буде доступною для відвідувачів до 29 вересня. А з часом буде надруковано двомовний каталог усіх представлених експонатів.

Дивіться також: Міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен пішла у відставку

Міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен пішла у відставку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

  • 16x9 Image

    Михайло Комадовський

    Свою кар’єру розпочав у 10 років, заснувавши власне інтернет-видання. Потім перейшов працювати на “доросле” телебачення: спочатку журналістом та ведучим на місцеві телеканали в Одесі, потім на центральні інформаційні телеканали у Києві. За плечима у Михайла насичений професійний досвід: працював експертом з комунікацій проектного офісу реформ Міністерства внутрішніх справ України, спеціальним кореспондентом німецької медіакомпанії Deutsche Welle у Москві, спецкором кількох телеканалів у Нью-Йорку. До Голосу Америки приєднався на початку 2019 року. 

XS
SM
MD
LG