Спеціальні потреби

Янукович пообіцяв нову країну – за умови оновленої Конституції


Віктор Янукович наполягає на необхідності переписати Конституцію. Про це президент сказав, промовляючи на столичному Майдані Незалежності з нагоди 19 річниці незалежності України.

«Я бачу оновлену Україну, як державу з стійкою політичною системою і готовий запропонувати суспільству її формулу», - заявив президент.

«Формула успіху» від Януковича має кілька складових. Це, передусім, розширені повноваження президента.

«Це сильний президент, у якого є практичні важелі координації і контролю над реалізацією ключових питань реформ та стратегічного курсу держави», - підкреслив Янукович.

За його словами, оновлена Україна передбачає також «компетентний і політично структурований парламент із сильною коаліцією і впливовою опозицією» і, крім того, «відповідальну і професійну виконавчу владу, в якій немає недоторканних міністрів чи глав адміністрацій».

До того ж, у цій майбутній Україні мають бути повноцінне самоврядування і справедливі суди, яким вірять громадяни.

«Така політична система повинна запрацювати якомога швидше. А для цього нас усім разом слід ґрунтовно удосконалити Конституцію», - заявив глава держави.

Як він пояснив, з новою Конституцією він побудує успішну Україну, в якій замість хаосу запанує політична стабільність. «Це буде нова країна, не схожа на ту, в якій ми жили раніше», - пообіцяв президент, звертаючись до співвітчизників.

У промові до Дня Незалежності президент пообіцяв також українцям євроінтеграцію і свободу слова. Як він наголосив, інтеграція в Європу залишається пріоритетом зовнішньої політики; а нормалізація відносин із Росією цьому процесові не заважає, а, навпаки, – сприяє. Що ж до утисків свободи слова, на яке нарікає опозиція, то Янукович вкотре заперечив будь-яку причетність держави до випадків цензури. Як він підкреслив, ідеться радше про конфлікт бізнес-інтересів власників ЗМІ.

А тим часом, як президент України промовляв із трибуни на Майдані, опозиція закликала своїх прихильників відзначити День Незалежності біля столичного пам’ятника Тарасові Шевченку.

Виступаючи на мітингу, лідер БЮТ Юлія Тимошенко скритикувала намір президента переписати Конституцію. За її словами, план Януковича зводиться до того, щоб продовжити свій термін перебування при владі з нинішніх 5 до 7 років.

«Це значить, що в 2015 вони не хочуть бачити переобрання президента», - застерегла Тимошенко. Як вона додала, плани «вдосконалення Конституції» означають також, що вже найближчим часом Янукович хоче повернути собі повноваження Кучми.

Опозиціонерка застерегла також, що, аби зробити зговірливим парламент, влада, окрім президентських, надумала відтермінувати і парламентські вибори – з 2012 на 2015 рік.

«Навіщо вибори країні, яку хочуть бачити рабами?» - обурилась Тимошенко.

Лідер БЮТ пообіцяла також написати власний проект Конституції, щоб, за її словами, унеможливити народження авторитарних режимів, диктаторів і тиранів. Вона також закликала своїх прихильників «на барикади». 7 вересня опозиція планує провести «попереджувальний мітинг» під стінами Верховної Ради – проти підвищення комунальних тарифів, підняття пенсійного віку та нового Податкового кодексу.

XS
SM
MD
LG