Спеціальні потреби

Україна пропонує МВФ переглянути умови кредитування


Українські урядовці продовжують переговори з експертами Міжнародного валютного фонду про відновлення кредитування. Вони намагаються переконати МВФ серйозно відкорегувати умови видачі позички. Прем’єр-міністр України Микола Азаров запропонував керівнику місії Європейського департаменту МВФ Атанасіосу Арванітісу розробити нову версію програми співпраці.

«Я знаю, що ви відверто і плідно поспілкувалися з нашими представниками. Сподіваюся, що ми завершимо переговори розробкою нової програми або серйозно трансформуємо попередню програму», - наголосив Микола Азаров.

Урядовці фактично визнають, що не можуть виконати одну із головних вимог Фонду – скоротити видатки, щоб дефіцит державного бюджету не перевищував 6%. Кажуть – і банки треба рекапіталізовувати, і Пенсійний фонд підтримати і податок на додану вартість експортерам повернути. Загалом дефіцит, за розрахунками експертів адміністрації президента, щонайменше можна зменшити до 10%.

Водночас Кабмін переконує Фонд, що проект нового бюджету – реалістичний і дозволить підготуватися до широкомасштабних реформ, основну частину яких планують почати наступного року, запевняє Микола Азаров: «Сподіваємося, що кредит Міжнародного валютного фонду дозволить нам використовувати ці ресурси на проведення реформ. «Проїдання ресурсів» більше не буде».

Яким буде рішення МВФ очевидно стане відомо після завершення роботи місії в Україні, тобто на початку квітня. Тоді ж віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко має намір продовжити переговори з цього питання у Вашингтоні. Урядовець планує відвідати штаб-квартиру Фонду після від'їзду місії МВФ з Києва. На фоні відсутності позитивних сигналів від Міжнародного валютного фонду Сергій Тігіпко сьогодні намагався заспокоїти тих, хто в першу чергу може постраждати від невиконання фінансових зобов'язань уряду – кредиторів і бюджетників. «Будуть виплачуватися заробітні плати, пенсії, всі зобов'язання держава виконуватиме. Дефолту не буде», - підкреслив урядовець. Він також запевнив, що влада не має планів скорочувати зарплати і пенсії.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG