Спеціальні потреби

Тимошенко: суддям КСУ пропонують мільйон за освячення коаліції


Мільйон доларів за освячення коаліції «тушок». За інформацією Юлії Тимошенко, таку непристойну пропозицію влада зробила суддям Конституційного Суду. Як стверджує лідер об`єднаної опозиції, служителів Феміди поодинці викликають до владних кабінетів і пропонують два варіанти на вибір: або визнання законності коаліції і мільйон доларів гонорару, або заява про звільнення за власним бажанням. Тим же, хто не погоджується ні на те, ні на інше, погрожують неприємностями аж до порушення кримінальної справи.

«Усіх суддів КС по одному почали викликати до представників Януковича і почали вимагати всупереч Конституції прийняти рішення, що коаліція і уряд легітимні... За рішення пропонується 1 мільйон доларів», -- заявила Тимошенко у понеділок на брифінгу у Верховній Раді. При цьому вона, однак, не назвала прізвищ – ані тлумачів Конституції, яких спокушали хабарем, ані тих, хто веде переговори від імені влади. Головна опозиціонерка обмежилась зауваженням, що отримала інформацію «безпосередньо з Конституційного Суду».

Тимошенко запропонувала також своє пояснення захмарних сум хабарів та жорстких умов: за її словами, президент поспішає зняти всі проблемні питання до наміченого на 12-13 квітня візиту до США:

«Люди Януковича перед поїздкою до Сполучених Штатів поставили чітку умову: до 11 квітня Конституційний Суд мусить винести рішення, що коаліція і уряд є легітимними, хоча це суперечить Конституції», -- заявила Тимошенко.

Своєю чергою, влада не забарилася з віповіддю. Партія регіонів обурено відкинула звинувачення у тискові на Конституційний Суд, переадресувавши це звинувачення самій Тимошенко.

«Сьогоднішні заяви Юлії Тимошенко, зроблені напередодні першого засідання з розгляду Конституційним Судом питання про легітимність створеної у парламенті коаліції, є прямим тиском на суддів», – сказано в заяві прес-служби партії, оприлюдненій у понеділок.

Як мовиться в заяві, «Тимошенко у звичній для неї манері облила брудом суддів, політиків, внісши чергову порцію брехні і конфліктності».

«Краще б вона і далі відпочивала собі в Еміратах», – висновує прес-служба «регіоналів», натякаючи на відсутність лідерки БЮТ останнім часом в українському інформаційному просторі.

Утім, на цьому жартам кінець: влада пригрозила опозиціонерці кримінальною відповідальністю. До перевірки її заяв про спроби підкупу суддів візьметься міліція. Як повідомила у понеділок прес-служба МВС, таке доручення дав міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов. Якщо ж звинувачення на адресу Партії регіонів виявляться неправдивими, до відповідальності притягнуть саму Тимошенко, -- пообіцяв міністр-регіонал.

Нагадаємо: 11 березня у Верховній Раді було оголошено створення коаліції, до складу якої увійшли фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина, а також окремі народні депутати – загалом 235 осіб. Тоді ж опозиція заявила про нелегітимність створеної коаліції, а сама парламентська більшість, сумнівна з погляду закону, дістала прізвисько «коаліції тушок». Адже відповідно до Конституції України, більшість може формуватися виключно депутатськими фракціями, а не окремими депутатами. Цей принцип уже підтвердив Конституційний Суд у своєму рішенні від 2008 року. Втім, відтоді у Верховній Раді змінився регламент, і парламентарі зажадали від Конституційного Суду повернутися до розгляду питання і винести новий вердикт.

Нагадаємо також: президент Віктор Янукович пообіцяв не порушувати Конституцію і у разі, якщо Конституційний Суд визнає нинішню коаліцію та уряд незаконними, розпустити Верховну Раду і оголосити дострокові парламентські вибори.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG