Спеціальні потреби

У відповідь на протести підприємців Янукович скликав РНБО


У відповідь на протести підприємців Янукович скликав РНБО
У відповідь на протести підприємців Янукович скликав РНБО

Президент України вважає, що на мітинги протесту підприємців привело небажання платити податки. Про це Віктор Янукович заявив на засіданні Ради з національної безпеки та оборони, скликаному в середу.

«Сьогодні, коли я дивлюся на виступи представників різного бізнесу, я сказав би так, чого вони вимагають під час розгляду Податкового кодексу? Щоб ми залишили ці «дірки», які були в законодавстві, для того, щоб не платити податки», – сказав президент, якого цитує прес-служба глави держави.

За словами Януковича, процес прийняття Податкового кодексу іде прозоро. А ті, хто гальмує податкову реформу, хоче заховати податки й зберегти в країні корупцію.

«Зараз заклики, що «ми організуємо підприємницький майдан» – я вам скажу, це заклики тих, хто звик працювати за межами закону», – підкреслив Янукович.

Як випливає з його слів, саме з вини підприємців, які не хочуть платити податки, в країні склалася тяжка ситуація з пенсійним забезпеченням. Звернувшись до прем’єр-міністра Миколи Азарова, президент закликав главу уряду не приховувати існуючих фінансових проблем та оприлюднювати «конкретну небрехливу інформацію про реальний стан у державі».

«Скажіть людям правду. Пісні співати не треба», – зажадав Янукович. Як він додав, протести проти дій уряду часто виникають лише через те, що українцям бракує інформації про дійсний стан справ в економіці.

Перш ніж президент озвучив свою вимогу, глава уряду вже встиг її виконати. Раніше цього ж дня прем’єр Азаров поділився з українцями новиною про тривожну ситуацію з наповненням Пенсійного фонду. Як він повідомив, дефіцит Пенсійного фонду сьогодні сягнув 60 мільярдів гривень. Такий дефіцит Азаров назвав «величезним» і дав зрозуміти, що в існуванні «діри», яка ставить під загрозу виплату пенсій пенсіонерам, винні неплатники податків. За його словами, «більш ніж 4 мільйона людей формально, за паперами, отримують зарплатню нижче 500 гривень». «Усім абсолютно очевидно, що такого бути не може», – обурився прем’єр.

Як відомо, у вівторок 16 листопада в багатьох містах України розпочалися масштабні акції протесту підприємців проти ухвалення проекту Податкового кодексу. Як заявляють протестувальники, документ у його нинішній редакції зруйнує дрібний та середній бізнес в країні, зробивши мільйони самозайнятих підприємців безробітними.

Про те, що президент скликає у середу засідання Ради з національної безпеки і оборони, стало відомо лише напередодні. Темою засідання були оголошені потенційні загрози для України, які можуть виникнути у 2011 році. Виступаючи на РНБО, президент Янукович назвав найголовнішою загрозою національній безпеці кризу довіри народу до влади і держави. Президент перелічив п’ять ключових, з його погляду, завдань для гарантування національної безпеки, серед яких, зокрема, назвав «недопущення нових політичних криз та революцій».

Нагадаємо: останнє засідання РНБО відбулося 6 липня цього року.

Нагадаємо також: головою Ради нацбезпеки є президент України. До складу РНБО входять секретар РНБО, глава уряду, спікер парламенту, глава адміністрації президента, міністр закордонних справ, міністр юстиції, голова Нацбанку, а також «силовики» – міністр оборони, генеральний прокурор, міністр внутрішніх справ та голова СБУ.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG